Drzwi dwuskrzydłowe do domu

Drzwi do domu są jedną z najważniejszych jego części. Nie tylko pozwalają nam wejść do środka lub wyjść na zewnątrz, ale stanowią także element dekoracyjny. Pełnią dodatkowo niezwykle ważne funkcje, takie jak izolacja akustyczna i termiczna, a także zabezpieczenie domu przed włamaniem. Zobaczmy zatem co warto wiedzieć o jednym z mniej typowych modeli, czyli o drzwiach dwuskrzydłowych.

Dlaczego w ogóle warto wybrać drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi dwuskrzydłowe do domu to rozwiązanie dla osób, które przede wszystkim chcą cieszyć się ogromną swobodą w swoim miejscu zamieszkania. Pozwalają na szersze otwarcie wejścia, co może ułatwiać przenoszenie większych rzeczy: zarówno mebli, jak i bagaży. Jest to także często wybierane rozwiązanie, jeśli w domu mieszka osoba niepełnosprawna, która może być łatwiej przewozić na wózku inwalidzkim przez szerzej otwarte wejście.

Drzwi dwuskrzydłowe to bez wątpienia także ciekawy element dekoracyjny, który świetnie sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych stylizacjach. Są bardzo efektowne i nadają bryle całego domu zupełnie nowego charakteru.

Jakie drzwi dwuskrzydłowe wybrać?

Przede wszystkim warto pomyśleć nad ich kolorem. Drzwi dwuskrzydłowe są duże, więc bez wątpienia będą do siebie przyciągać oczy w bryle budynku. Dlatego też, aby nie zaburzyły jej wyglądu, powinny być odpowiednio dopasowane do całej fasady. Na początek warto pomyśleć o tym, aby dopasować je kolorystycznie do dachu, ram okien czy samej farby lub okładziny, która znajduje się na murze.

Kolejnym krokiem jest wybór drzwi z przeszkleniami lub bez. W tym przypadku szczególnie polecane są drzwi częściowo przeszklone, które prezentują się lżej i sprawiają, że cała bryła budynku jest jeszcze ciekawsza. Dodatkowo szybki w drzwiach pomogą w szybkiej ocenie, kto znajduje się na zewnątrz, co może pomóc w codziennym życiu.

Chronią przed utratą ciepła i dźwiękami

Podobnie jak w przypadku drzwi jednoskrzydłowych, tak samo i drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe muszą dobrze chronić wnętrze domu przed zimnem oraz hałasami. Komfort cieplny i akustyczny niezwykle mocno wpływają bowiem na odczucia każdego użytkownika. Dlatego też drzwi dwuskrzydłowe produkowane są często w klasie podwyższonej ochrony termicznej w przypadku drzwi pełnych oraz ze standardowymi parametrami izolacji termicznej w przypadku drzwi przeszklonych. Dzięki temu ciepło nie ucieka przez nie zimą na zewnątrz, a to z kolei przekłada się i na lepsze samopoczucie mieszkańców, i na niższe rachunki.

Co równie ważne, wszystkie drzwi dwuskrzydłowe powinny dobrze chronić wnętrze domu przed dźwiękami płynącymi z zewnątrz. Ochrona akustyczna o wysokości 30 dB, która jest w nich standardowo stosowana, zapewnia wyciszenie, które nawet głośne dźwięki zmienia w optymalne dla ludzkiego ucha (np. dźwięki kosiarki czy przejeżdżającej ciężarówki).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here