Dwie ważne cechy, na które trzeba zwracać uwagę, wybierając wiertarko-wkrętarki

0
779

Podczas wykonywania remontu, składania mebli czy też naprawiania niewielkich usterek, niezwykle przydatnym narzędziem może być wiertarko-wkrętarka. To niezwykle poręczne urządzenie pozwala na szybkie i wygodne dokonanie napraw czy wykonanie otworów. Jego skuteczność i możliwości zależą oczywiście od mocy i parametrów urządzenia. Dlatego przed dokonaniem zakupu należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu, które sprosta naszym potrzebom.

Moc wiertarko-wkrętarki

Wybierając wiertarko-wkrętarkę akumulatorową należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej moc. Od tego będzie zależało, jaką pracę będzie można wykonać za pomocą urządzenia. Moc ma wpływ na długość pracy, jak również na to, przy jakich materiałach będzie można pracować. Im jest wyższa, tym można pozwolić sobie na pracę przy twardszych materiałach.

Wiertarko-wkrętarki o napięciu 3,6 do 4,8 V będą przydatne przy składaniu mebli czy urządzeń typu AGD. Z kolei 6,5 do 10 V sprawdzą się przy niewielkich pracach remontowych oraz podczas majsterkowania. Jest to wystarczająca moc dla tych, którzy nie będą zabierali się za poważny remont.

Z kolei 9,6 do 14 V to przydatne narzędzie, które może już wykonywać cięższą pracę. Przyda się przy poważniejszych remontach, ponieważ dzięki takiej mocy można nawiercać otwory w wielu różnych, nawet twardych materiałach. Tego typu modele bywają także wyposażone w biegi, dzięki którym można idealnie dostosować moc do wykonywanej pracy.

Napięcie 18 V i wyższe nadaje się już dla profesjonalistów, którzy zajmują się pracami remontowymi na co dzień. Niektóre z takich modeli posiadają mechanizm udarowy, co sprawia, że są one przystosowane do wiercenia w twardym materiale.

Akumulator

Wybierając urządzenie, które ma pracować na akumulatorze, warto przyjrzeć się dokładniej jego parametrom. Od niego będzie bowiem zależała długość pracy. Należy zwrócić przy tym uwagę, że na czas pracy bez konieczności ładowania może złożyć się wiele czynników, jak choćby rodzaj materiału, w którym wykonywana będzie praca, czy wielkość robionego otworu. Niemniej ważną kwestią jest czas ładowania akumulatora, dlatego warto już wcześniej zapoznać się z tą informacją.

Na rynku istnieje wiele rodzajów akumulatorów, a jednym z najbardziej popularnych w tego typu elektronarzędziach jest bateria litowo-jonowa. Jest lekka, co sprawia, że jakość pracy takim urządzeniem jest dużo wyższa, a także posiada wysokie parametry.

Oczywiście, istnieją także urządzenia, które wyposażone są w baterie niklowo-kadmowe, ale straciły one swoją popularność ze względu na sporą wagę, występowanie efektu pamięci, a przede wszystkim na niewielką pojemność.

Kolejnym rozwiązaniem jest bateria niklowo-metalowo-wodorowa. Cechuje ją niewielka waga, a także brak występowania efekt pamięci elektrochemicznej, jednak zazwyczaj nie jest polecana, gdyż może bardzo szybko ulegać rozładowaniu i spadkom żywotności.

Niezależnie od  tego, które z nich wybierzesz, wiertarko-wkrętarki akumulatorowe to wygodne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie przeprowadzić nawet mały remont lub kilka prac domowych. Z tego względu, jeśli jeszcze jej nie posiadasz, powinieneś zaopatrzyć się w nowy, wygodny model.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here