Feng shui w ogrodzie

Przy zakładaniu ogrodu równie ważne jak dobór gatunków roślin jest również ich rozmieszczenie. Według zasad feng shui kompas jest bardzo dobrym pomocnikiem.

Północna część ogrodu to idealne miejsce na wysokie drzewa i krzewy. Najlepsze drzewa to te iglaste, które nie tracą liści a z nimi pozytywnej energii. Południe zarezerwowane jest dla wysokich i pnących roślin, zwłaszcza kwitnących na czerwono. Doskonale spełni się tu jarzębina odpowiadająca żywiołowi ognia. W zachodniej części ogrodu warto zasadzić okazy, które barwą nawiążą do metalu a na wschodzie ozdobne rośliny pnące. Ważne jest aby nie przytłaczać ogrodu ilością i monotonią.

Feng shui to sztuka zachowania równowagi i harmonii. Niezbędnym elementem w tej sztuce są kamienie. Symbolizują one odporność i siłę. Projektując wolne przestrzenie ogrodu szczególnie ważne jest rozmieszczenie alejek, bo zgodnie z zasadami feng shui to po nich krąży dobra energia zwana chi. Dlatego też ścieżki powinny być kręte, wijące się niczym strumyk albo wąż. Na ich obrzeżach należy ustawić latarnie, donice albo zasadzić niski żywopłot. Tylko takie dekoracje skutecznie wzmocnią przepływ dobrej energii.

Taras, wejście do domu albo werandę warto ozdobić drzewkiem bonsai. Wybierając mrozoodporny gatunek zapewniamy szczęście właścicielowi i mieszkańcom domu. Specjaliści feng shui przekonują, że tylko odpowiednio zaprojektowany ogród jest w stanie zapewnić odpowiednią ilość pozytywnej energii, potrzebnej zarówno do odpoczynku jak i do pracy.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here