materac

Sen jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka. Pozwala na wypoczynek, regenerację ciała i umysłu. Jednak zły sen może doprowadzić się do problemów z kręgosłupem, a także ciągłego zmęczenia i złego samopoczucia. Dowiedz się, na jakie szczegóły zwracać uwagę, wybierając dla siebie materac.

Przewaga materaca nad wersalką

Jeszcze do niedawna panowała moda na spanie na wersalkach, narożnikach i tapczanach. Niestety, większość tych mebli, choć pozwala na sen, nie jest idealnie do niego dostosowana i nie zapewnia tak dobrego wypoczynku jak materac. Ich wypełnienie zupełnie inaczej oddziałuje na ludzki organizm i kręgosłup, niż prawidłowo dobrany materac.

Warto zauważyć także, że wersalki często stanowią miejsce, na którym odbywa się niemal każda czynność. Siedzimy na nich, pijemy kawę, czytamy książki, a dzieci wykorzystują je do zabawy. Stoją w miejscach publicznych, przez co są bardziej narażone na wgniecenia i uszkodzenia, co jeszcze bardziej zmniejsza ich wygodę.

Materace tymczasem wykorzystywane są w sypialniach, w których zazwyczaj służą jedynie do spania. Są mniej narażone na uszkodzenia i wgniecenia, dzięki czemu nie tylko mogą posłużyć dłużej, ale też będą znacznie wygodniejsze. Co więcej, zazwyczaj zapewniają bardziej intymne, sprzyjające odpoczynkowi miejsce.

Materac kieszeniowy

Materace sprężynowe kieszeniowe zostały wynalezione około 100 lat temu i od tego czasu wciąż dominują na rynku. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim niezwykłej wygodzie, jaką gwarantują. Wyposażono je w zestaw sprężyn, które są luźno rozmieszczone w całej objętości materaca. Każda z nich znajduje się w osobnej kieszeni wykonanej z materiału. Pomiędzy sobą poszczególne sprężyny nie mają żadnych bezpośrednich połączeń, a jedynym miejscem ich styku jest materiał kieszeni.

Taka konstrukcja sprawia, że każda sprężyna pod naciskiem porusza się niezależnie od pozostałych, co zapewnia idealne podparcie każdej partii ciała. Co więcej, ich praca jest bardzo cicha i łagodna, dzięki czemu sen jest niezwykle komfortowy.

Materac piankowy

Materace piankowe są obecnie jednymi z najbardziej popularnych wyborów do naszych łóżek. Najlepsze z nich wykorzystują piankę termoelastyczną, która bardzo precyzyjnie dopasowuje się do ciała. Dzięki temu zapewniają wyjątkowo wysoki poziom wygody i mogą posiadać doskonałe właściwości ortopedyczne. Między innymi zapewniają odciążenie kręgosłupa i zmniejszają ryzyko wystąpienia jego deformacji, a także przyczyniają się do poprawy jakości snu.

Wśród materacy piankowych, które można zobaczyć pod adresem https://alvare.pl/materace-piankowe, na uwagę zasługują także drugie pod względem popularności materace wysokoelastyczne. Idealnie dopasowują się do ciała i niwelują bóle mięśniowe. Idealnie sprawdzą się w przypadku osób, które chciałyby maksymalnie odciążyć mięśnie kręgosłupa.

Warto zwrócić uwagę także na materace z pianki elastycznej, które mają uniwersalną twardość i idealnie sprawdzają się zarówno u osób szczupłych, jak i grubszych. Pozwalają na komfortowy wypoczynek, jednocześnie nie uginając się zanadto.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here