Nity zrywalne - najważniejsze informacje

Obecnie coraz częściej stosowane – i to naprawdę w rozmaitych branżach – są nity zrywalne. Czym są te akcesoria? Jak wygląda proces nitowania? Co jest do niego używane? Z dzisiejszego artykułu dowiecie się również, jak wygląda podział nitów zrywalnych. Gwarantujemy, że przeczytanie poniższej lektury nie będzie czasem straconym.

Jak wygląda proces nitowania?

Na początek warto wyjaśnić, że nity to takie elementy konstrukcyjne, które są wykorzystywane, jak łatwo się domyślić, przy nitkowaniu. To zadanie to zaś łączenie ze sobą różnych płaskich elementów. Nity zrywalne występują pod postacią rurki z grzybkowatym łebkiem. Na pewno ciekawi Was, jak wygląda taki standardowy proces nitowania. Polega on na wyciąganiu pręcika (jest on przetknięty przez rurkę) z relatywnie dużą siłą. Pręcik z przewężeniem jest natomiast zakończony zgrubieniem o średnicy nieco większej, niż ma to miejsce w przypadku wewnętrznej średnicy rurki nitu. W trakcie nitowania zgrubienie nie przechodzi przez rurkę. Następuje spęcznienie tego elementu, a w dalszej kolejności zerwanie pręcika – w miejscu przewężenia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nitowanie wykonywane jest albo ręcznie, albo przy użyciu nitownic pneumatycznych (alternatywą są akcesoria akumulatorowe). Od czego to zależy? Chodzi o rodzaj wykonywanej pracy, a także rodzaj zastosowanych nitów. Fachowcy analizują wszystkie kluczowe aspekty i wybierają najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Sprawdź aktualną ofertę Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/nity-nitonakretki/nity-zrywalne-din-7337/

Podział nitów

Nity zrywalne możemy generalnie podzielić ze względu na kilka aspektów. Między innymi według typu – tutaj wyróżniamy akcesoria standardowe, rozprężne, zamknięte itp. Nity zrywalne wyodrębnia się również pod kątem kształtu łba. Do kupienia są choćby nity zrywalne z łbem płaskim (posiadające normy DIN 7337/ISO 15977). Do wyboru są również akcesoria powiększone, wpuszczane itp. Można również postawić na nity pod kątem zastosowanego komponentu. Akcesoria DIN 7337/ISO 15977 są dostępne w kilku różnych wariantach: Al/St, Al/A2, Al/Al, St/St, A2/A2, A4/A4, Cu/St.

To jednak nie wszystko w tym temacie. Ważnym czynnikiem wyodrębniającym nity zrywalne jest także zastosowanie. Można bowiem zdecydować się na elementy uniwersalne, stosowane do miękkich materiałów, chroniące przed wodą itd. Jeśli nie macie pojęcia, jakie akcesoria tego typu zastosować, to warto skonsultować się z fachowcami od tej branży. Będziecie mieć pewność, że wybierzecie odpowiednie jakości nity zrywalne dostosowane do konkretnego zadania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here