Palo Santo – drzewo o cudownych właściwościach

0
1193

Palo Santo to drzewo o unikatowym zapachu oraz wspaniałych właściwościach. W języku hiszpańskim jego nazwa oznacza „święte drzewo” – i tak właśnie jest traktowane przez większość ludów Ameryki Środkowej i Południowej. Znajduje ono szerokie zastosowanie w medycynie ludowej. Obecnie możemy cieszyć się jego właściwościami również w zaciszu swojego domu. Co warto wiedzieć o tym świętym drzewie Indian?

Palo Santo – skąd pochodzi?

Ten unikalny gatunek drzewa spotykany jest w całej Ameryce Środkowej i Południowej oraz na wyspach Galapagos. Charakteryzuje się pokaźnymi rozmiarami oraz powyginanymi gałęziami. Dawniej uzyskiwane z niego drewno było wykorzystywane na szeroką skalę – służyło do produkcji naczyń i wielu przedmiotów codziennego użytku. Jest ono zbite, twarde oraz odporne na warunki atmosferyczne. Obecnie drzewo objęte jest ochroną – wykorzystywać można tylko jego obumarłe gałęzie, co czyni je jeszcze bardziej unikalnym i wyjątkowym.

Sam zapach drzewa określany jest jako lekko miętowy, z subtelną nutką cytrusów i słodkich róż. Wyczuwalne są w nim także intensywne olejki żywiczne. Dzięki związkom takim jak terpineol oraz limonen Palo Santo uspokaja i działa kojąco, oraz dotlenia mózg poprawiając samopoczucie i koncentrację.

Palo Santo idealne na domowe kadzidło

Palo Santo należy do podobnej rodziny co kadzidłowiec oraz mirra, sprawia to, że jest idealnym wyborem na kadzidło. Jak uzyskać aromatyczny zapach z jego kawałków? Jest to wyjątkowo proste. Wystarczy podpalić drewniane pałeczki, a następnie subtelnie przygasić. Aromatyczny dym, który zacznie się wtedy unosić, ma wiele pozytywnych właściwości. Zapach drewna Palo Santo doskonale relaksuje oraz odpręża, uwalnia od napięcia oraz stresów i sprzyja dobrej energii. To łatwy i skuteczny sposób na wprowadzenie do wnętrza przyjemnej atmosfery, która sprzyja rozmyślaniu.

Kadzidło Palo Santo jest cenione przez wszystkich miłośników naturalnych rozwiązań. Nie ma ono nic wspólnego ze sztucznymi kadzidłami, które pełne są chemicznych substancji, a uzyskany z nich dym jest szkodliwy dla zdrowia. Palo Santo jest w pełni naturalne, a zawarte w nim olejki eteryczne odpowiedzialne są za cudowne właściwości oraz lepsze samopoczucie. Gdzie można kupić tego typu produkt? Sprawdzonym sklepem internetowym jest Etnobazar – znajdziemy tam oryginalne Palo Santo, które pochodzi z Peru. Kupując kadzidło z pewnego źródła, możemy być pewni, że drewno zostało uzyskane w sposób zgodny z prawem oraz bez negatywnej ingerencji w przyrodę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here