Urządzamy ogród z przydomowym tarasem

Własny ogród nie tylko nadaje charakter otoczeniu domu, ale też stanowi atrakcyjną przestrzeń umożliwiającą relaks i aktywny odpoczynek. Możliwość dowolnej aranżacji sprawia, że często stanowi on odzwierciedlenie pasji i charakteru domowników.

Swoboda wyboru koncepcji ogrodu

Nie ma jednej recepty na idealny ogród. Każdy z nas ma inne wyobrażenie tego miejsca, dla jednych będą to starannie pielęgnowane rabatki i równo przystrzyżona trawa. W tym modelu wszystko bywa zaplanowane co do centymetra i nie ma miejsca na żadne odstępstwa od perfekcji. Dla innych ogród marzeń to dziko rosnące zioła i krzewy, przestrzenie polnych kwiatów i rustykalne, często urozmaicone stylistycznie meble i akcesoria.

Dla wszystkich jednak ogród stanowi miejsce wypoczynku i odskoczni od codziennych zajęć. Pozwala oderwać się od rutynowych obowiązków i zanurzyć w świecie natury – atrakcyjnym, tym bardziej że dostępnym tuż za progiem domu.

Niezależnie od wybranej koncepcji, warto pamiętać o kilku zasadach, które podniosą funkcjonalność ogrodu i pozwolą na efektywne zagospodarowanie przestrzeni. Jest to szczególnie ważne, jeśli w ogrodzie mają przebywać dzieci. Wydzielenie strefy zabaw powinno być starannie przemyślane. Miejsce powinno być przede wszystkim bezpieczne, oddalone od ulicy i starannie oczyszczone z kamieni, gałęzi i innych, stanowiących zagrożenia dla malucha materiałów. Ważny jest też stały nadzór nad aktywnością podopiecznych, dlatego obszar ten powinien być doskonale widoczny z domu i umożliwiać szybką komunikację pomiędzy wnętrzem i otwartą przestrzenią.

Funkcjonalność i estetyka tarasu

Staranne planowanie przyda się też podczas aranżowania przestrzeni dla dorosłych. Miejsce na grill powinno być nie tylko urokliwe, ale też funkcjonalne. Łatwy dostęp do energii elektrycznej i bieżącej wody znacznie ułatwi pracę mistrza ogrodowych ceremonii, a możliwość szybkiego dotarcia do kuchni przyda się podczas kolacji pod gołym niebem. Dla zapewnienia maksymalnego komfortu warto rozważyć inwestycję w budowę tarasu. Zagwarantuje on nie tylko stabilną powierzchnię dla stołu, krzeseł i leżaków, ale będzie też stanowił ciekawy element ożywiający przestrzeń.

Właściwe zaplanowanie i budowa tarasu nie należy do czynności prostych. Mnogość rozwiązań technologicznych oraz materiałów i surowców nie ułatwia zadania. W takiej chwili warto zwrócić się po pomoc do fachowców. Przykładem firmy, dla której tarasy nie stanowią żadnej tajemnicy, jest IDEAGARDEN. Zespół profesjonalistów nie tylko ułatwi orientację w ofercie rynkowej, ale też dobierze metody i środki gwarantujące pełną satysfakcję użytkowania, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnego budżetu.

Warto zadbać o zagospodarowanie ogrodu zgodne z naszymi potrzebami i preferencjami. Każda chwila spędzona na łonie natury pozwoli na regenerację sił, odpoczynek fizyczny i psychiczny, stanowi też doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu w gronie rodziny i znajomych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here