bogaty

Każdy człowiek z pewnością zastanawia się: jak być bogatym. Takie pytanie spędza sen z powiek wielu ludziom od tysięcy lat. Co na to różne recepty, jednak warto wiedzieć również, co mają do powiedzenia w tej sprawie naukowcy. Felix Dennis był hipisem, a ze świata odszedł jako człowiek niezwykle bogaty. W swojej książce pod tytułem “Jak zostać bogatym” przedstawił, że gromadzenie pieniędzy oraz majątku nie ma żadnego sensu. Uważał, że szkoda na to czasu. Jednak osobie, zarabiające najniższą krajową trudno jest uwierzyć, że pieniądze szczęścia nie dają. Każdy chce się przekonać tego na własnej skórze.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-byc-bogatym/

Jak być bogatym oraz szczęśliwym?

Profesor z British Psychological Scienty przywołuje badanie, które trwało około 9 lat i objęło 7108 mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Z badania Okazało się, że ludzie, którzy deklarowali na samym początku większe poczucie celu, zgromadzili później większe majątek. Co jednak oznacza stwierdzenie “mieć poczucie celu”? Profesor opisuje pytania, na które odpowiedzieli uczestnicy przeprowadzonego badania. Na te pytania udzielali odpowiedzi tak lub nie:

  • “Niektórzy ludzie wędrują bez celu przez życie, ale ja nie jestem jednym z nich”.
  • “Żyje życiem każdego dnia i tak naprawdę nie myślę o przyszłości”
  • “Czasem czuję się tak, jak bym zrobił wszystko, co można w życiu zrobić”.

Naukowcy przyjęli tezę, że zdecydowana na odpowiedź tak na jedno lub 3 pytania oraz nie na 2 świadczy o posiadaniu większego celu w życiu. Dodatkowo uczestnicy badania zostali poproszeni o wypełnienie kwestionariuszy z pytaniami między innymi o swoje zadowolenie z życia, dochody oraz bogactwo. I wtedy grupa z większym poczuciem życiowego celu była bogatsza.

Bogactwo oraz większy cel w życiu

Ludzie z większym poczuciem celu stali się bogaci, a ich dochody o wiele bardziej wzrosły. Christian Jarrett stwierdził: ” Statystycznie rzecz biorąc, jedno odchylenie od standardowego celu na początku badania, związane było z gromadzeniem dodatkowych 20 857 dolarów w ciągu następnych 9 lat.”

dodatkowo, najwięcej korzyści z posiadania większego celu odnieśli ludzie młodzi w wieku od 20 do 35 lat. Praktyczna wskazówka jest taka, aby zadbać o poczucie sensu tego, co robimy już na samym początku naszej kariery. Niestety jak zauważa Jarrett,  badacze nie zapytali o treść tego celu. Inaczej mówiąc trzeba oszczędzać pieniądze. Raczej nie chodzi tutaj o drobne wydatki. Eksperci uważają, że radykalna redukcja kosztów życia i inwestowanie w oszczędności z pewnością będzie dla nas korzystne.

Zobacz też: http://trendliving.pl/planowanie-zadan/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here