Wyposażenie łazienek

Urządzanie łazienki to nie lada wyzwanie, ponieważ to pomieszczenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Jednak ważne jest również to, aby łazienka była dopasowana do Twojego gustu. W końcu oprócz czynności niezbędnych do higieny osobistej, korzystasz tam również z relaksujących kąpieli oraz innych zabiegów. Ważne zatem, żeby była ona zadbana i urządzona z najwyższą starannością.

Modne akcesoria do łazienki

Moda na urządzanie łazienki zmienia się jak w kalejdoskopie. Zmieniały się dominujące kolory (pastele i biel zastąpiono odważniejszą czerwienią czy czernią) oraz akcesoria łazienkowe. Oprócz kafelków używa się dziś również różnego rodzaju mozaiki i drewna, a wystrój łazienki może nawiązywać do różnych epok. Jednak wbrew pozorom wyposażenie łazienek to nie tylko armatura i ceramika, równie ważne są akcesoria. Wśród modnych ostatnio elementów znajdują się między innymi nawilżacz powietrza i dyfuzor do aromaterapii. To elementy, które sprawdzą się podczas długich kąpieli. Napełniając dyfuzor ulubionymi olejkami eterycznymi, nasza kąpiel będzie pełna relaksu i odprężenia. Coraz modniejsze są również prywatne sauny, które można urządzić w łazience. Taka niewielka kabina do sauny pozwoli nam cieszyć się niezwykłym rytuałem w zaciszu własnego domu. Należy jednak pamiętać, żeby saunę regularnie czyścić oraz dbać o wszystkie elementy, które są odpowiedzialne za jej poprawne funkcjonowanie.

Na jakie jeszcze akcesoria należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim szafki oraz wieszaki na ubrania, które przydadzą się w każdej łazience. To również niezwykle ważny element wystroju łazienki.

Jakie płytki do łazienki wybrać?

Najnowsze trendy łazienkowe wskazują na powrót do pastelowych kolorów. W niepamięć odchodzą białe powierzchnie. Łazienka powinna napawać optymizmem. Im bardziej kolorowe kafelki tym lepiej. Ciekawym połączeniem jest błękit i fiolet, ale powodzeniem cieszą się również kolory ciepłej żółci czy pomarańczu. Dla miłośników minimalizmu proponowane są płytki czarne, jednak w połączeniu z bielą, tak aby efekt prezentował się możliwie ciekawie.

Oprócz kafelek, możesz w swojej łazience pokusić się również o mozaikę. Taki obraz wykonany z kawałeczków szkła i kamieni może przedstawiać orientalny wzór lub napis. Koncepcja zależy tylko od Ciebie.

Wanna czy prysznic do łazienki?

To pytanie zadaje sobie niemal każdy, kto planuje wyposażyć lub wyremontować swoją łazienkę. Nowoczesne kabiny prysznicowe mają mnóstwo różnego rodzaju funkcji, od hydromasażu po radia wbudowane w armaturę łazienkową. Niektóre prysznice zawierają dodatkowo wygodne siedziska. Prysznic ma te plusy, że możemy z niego skorzystać, jeśli mamy mało czasu. Szybki prysznic może nam zająć pięć minut, nowoczesne urządzenia nie wykluczają jednak możliwości dłuższego zażywania przyjemności, jakie daje ciepła woda.

Dla tych jednak, którzy przede wszystkim cenią celebrację, polecane są przede wszystkim wanny. Mogą one mieć przeróżne kształty i rozmiary. Ciekawą opcją są wanny wolnostojące w stylu retro, ale wygodniejsze będą wanny profilowane, które mogą być wbudowane w ścianę. W wannie możesz zażyć kąpieli z olejkami aromaterapeutycznymi a także zrobić sobie małe, domowe Spa.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here