garderoba

Szafa to prawdziwa zmora wielu właścicieli domu. Piętrzące się w niej rzeczy oraz ciasno upchane wieszaki, na których nie można niczego się doszukać, potrafią naprawdę utrudnić życie. Jednak nie oznacza to, że musi być tak wiecznie. Istnieją rozwiązania, które pomogą ci utrzymać porządek we wnętrzu każdej szafy, a także zadbają, aby dostęp do poszczególnych ubrań był ułatwiony.

Najpierw przemyśl, których rzeczy masz najwięcej?

Tych, które znajdują się na półkach, czy może takich, które powinny znaleźć się na wieszakach? A może w twojej szafie nie brakuje drobnych akcesoriów i dodatków, które najlepiej byłoby schować do szuflad?

W zależności od tej pierwszej organizacji, powinieneś podzielić całą przestrzeń na odpowiednie sektory, dostosowując ich rozmiar do ilości konkretnych rzeczy. Dzięki temu łatwiej dopasujesz też odpowiednie wyposażenie i akcesoria, które ułatwią ci utrzymanie ładu.

Wykorzystaj potencjał szuflad

Doskonałym sposobem na zachowanie porządku w szufladach, a także na zmieszczenie w nich większej ilości rzeczy, jest stosowanie odpowiednich organizerów z przegródkami. Dzięki temu akcesoria, które się w nich znajdują, nie mieszają się ze sobą i zajmują mniej miejsca, a ich odnalezienie nie sprawia trudności.

Zadbaj o odpowiednią ilość wieszaków

Porządek w szafie można utrzymać znacznie łatwiej, jeśli znajdują się w niej wieszaki, a nich starannie porozwieszane wszystkie ubrania. Warto zadbać przy tym o posiadanie wysuwanych wieszaków, które ułatwią odnajdywanie oraz wyciąganie konkretnych rzeczy.

Jednym z doskonałych rozwiązań jest między innymi wieszak na spodnie. Pozwoli on na utrzymanie ładu w szafie, a także na łatwiejsze odnajdywanie konkretnej pary, potrzebnej danego dnia. Sprawi, że poszczególne pary spodni będą zajmować mniej miejsca i nie będą nigdy wygniecione.

Istotną zaletą wieszaka na spodnie jest także to, że pozwala on na zachowanie odpowiedniego przewiewu między poszczególnymi ubraniami. Dzięki temu ich zapach jest znacznie przyjemniejszy i nawet w mocno zabudowanych szafach wnękowych zawsze pozostają idealnie świeże.

Kolejnym użytecznym rozwiązaniem, stosowanym w szafach na rzeczy długie, takie jak płaszcze i suknie, jest pantograf, czyli opuszczany wieszak. Pozwala on na swobodne sięgnięcie do każdego ubrania i zdjęcie go lub założenie na wieszak. Wykorzystanie podnośnika olejowego sprawia, że porusza się on bardzo łagodnie i delikatnie, a korzystanie z urządzenia jest niezwykle komfortowe.

Pantografy sprawdzają się szczególnie dobrze w wysokich mieszkaniach, gdzie istnieje możliwość usytuowania wysokich szaf, a także w domach niskich osób, które inaczej miałyby problem z używaniem górnego wieszaka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here