Jakie meble ogrodowe kupić

Wybór mebli ogrodowych jest niekiedy poprzedzony tak dogłębnym researchem jak wybór kanapy do salonu. Mimo że krzesła i stoły oraz kanapy ogrodowe służą nam tylko przez część roku, to jednak mogą pełnić główny punkt wypoczynkowy dla całego domostwa. Jakie meble ogrodowe są modne w 2023 roku i jakie krzesła ogrodowe: drewniane, czy z tworzyw sztucznych są lepsze?

Jakie krzesła do ogrodu są modne w 2023 roku?

Rok 2023 należał oczywiście do stylu industrialnego, który królował nie tylko w aranżacji wnętrz, ale też w stylizacjach przydomowej przestrzeni. Meble ogrodowe w stylu industrialnym to przede wszystkim krzesła do ogrodu o surowej, prostej formie, najchętniej z ażurowymi oparciami (tak jak na przykład popularny model ERYK/NET ze sklepu Fajne Krzesła o konstrukcji wykonanej z cienkiego drucika), a także proste stoły ze szklanymi blatami. Jeśli kanapa, to taka, która nie kojarzy się z wygodą (co nie oznacza, że wygodna nie będzie!), ale której kształt, forma i kolory są mało zobowiązujące.

Krzesła do ogrodu rattanowe lub technorattanowe

Od lat szczególną popularnością cieszą się oczywiście meble ogrodowe z technorattanu. Technorattan to tańszy i nieco bardziej uniwersalny zamiennik naturalnego rattanu. Dlaczego bardziej uniwersalny? Bo technorattan wygląda niesamowicie estetycznie, ale dostępny jest w znacznie szerszej gamie kolorystycznej niż rattan naturalny. Jest przy tym znacznie bardziej wytrzymały i daje meblom odporność na deszcz, czy nasłonecznienie. Krzesła do ogrodu, które są wykonane z technorattanu, mogą mieć najróżniejszy kształt. Od klasycznego, jadalnianego, po krzesło rozłożyste niczym fotel. Można ułożyć na nich poduszki, aby uzyskać większy komfort użytkowania. Można je składać jedno na drugie zupełnie tak jak krzesła do ogrodu z tworzyw sztucznych, bez obaw o otarcia, czy pęknięcia.

Drewniane krzesła do ogrodu

Tradycyjnie też warto wybierać krzesła do ogrodu wykonane z drewna. Te jednak są nieco droższe niż krzesła technorattanowe i nierzadko droższe od krzeseł wykonanych z metalu. Niestety, ich dużą wadą jest obniżona trwałość. Trzeba o nie solidnie i regularnie dbać, aby cieszyły nas swoją urodą przez wiele sezonów. Usuwanie liści i kurzu z siedzisk krzeseł powinno być naszym codziennym zwyczajem. Takie krzesła do ogrodu nie mogą stać też w pełnym słońcu przez całe lato, nieosłonięte od deszczu,czy też przeciwnie – w miejscu, w którym narażone są na całkowity zanik cyrkulacji powietrza (plastikowy namiot, szczelnie zamykana altana, czy oranżeria). W takich miejscach szybko będą butwiały. Po zakończeniu sezonu letniego należy je solidnie wyczyścić i na nowo zaimpregnować w celu ochrony przed szkodnikami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here