Jakie meble ogrodowe sprawdzą się w oranżerii

Oranżeria, czyli zimowy ogród, to pomieszczenie przylegające do bryły budynku. Znajdujemy tu miejsce na stworzenie przestrzeni, która imituje prawdziwy ogród. Jednocześnie zamiast tradycyjnych ścian, jak to ma miejsce w rozmaitych przybudówkach, stawiamy na przeszklenia. Oranżeria łączy zatem przestrzeń wewnątrz domu z ogrodem.

W oranżerii możemy stworzyć idealne warunki do hodowania rozmaitych gatunków roślin. Poza tym, niezależnie od pory roku, nawet w sezonie jesienno-zimowym, jesteśmy w stanie spędzać tu czas, w podobny sposób, co na świeżym powietrzu. Aby jednak było tu klimatycznie i komfortowo, niezbędne są odpowiednio dobrane meble. Jakie propozycje będą ciekawym i praktycznym rozwiązaniem do iście zimowej oranżerii? Podpowiadamy!

Drewniane meble ogrodowe – naturalnie, modne i z klasą!

W oranżerii możemy zastosować dowolne meble ogrodowe. W końcu chcemy stworzyć tu klimat niczym z prawdziwego ogrodu. Jedną z ciekawszych, a przede wszystkim sprawdzonych propozycji, jest zastosowanie drewnianych mebli ogrodowych, np. z oferty https://bazkar.pl/.

Drewniane meble przede wszystkim są uniwersalne w zastosowaniu, ale i nie brakuje im elegancji, która doskonale wpisuje się w charakter zimowych oranżerii. Przemyślana aranżacja tego miejsca pozostaje na dłużej, a drewnianym meblom nie brakuje stabilności. Dużą zaletą jest również fakt, że do wyboru są rozmaite zestawy i pojedyncze produkty z drewna, geometryczne w swoich kształtach, ale i te o obłych, przyjemnych dla oka liniach. Ponadto drewno występuje w różnych wybarwieniach, a i dostępność wielu gatunków ma wpływ na to, jak prezentują się meble.

Ta klasyka jest sprawdzonym rozwiązaniem już nie tylko do tradycyjnych ogrodów, ale i zimowych oranżerii, niezwykle klimatycznych i wyjątkowych w swoim charakterze.

Meble wiklinowe i rattanowe – wprost z natury

Jeśli w oranżerii chcemy wprowadzić klimat wprost z ogrodu zewnętrznego, możemy wybierać wśród wiklinowych lub rattanowych mebli ogrodowych. Dzięki nim oranżeria nabierze wizualnej lekkości, a z tych samych mebli skorzystamy – w sezonie jesienno-zimowym – w oranżerii, a poza nim, w przestrzeni zewnętrznej. Są one bowiem dość lekkie i łatwo je przestawiać.

Z tego rodzaju mebli ucieszą się miłośnicy rustykalnych, skandynawskich, vintage, retro, a także klasycznych wystrojów. Do tak wykonanych mebli wystarczy dodać kolorowe lub wzorzyste poduszki, aby urozmaicić oranżerię i uczynić ją jak najbardziej przytulną.

Klasyczne meble wypoczynkowe – czy to dobre rozwiązanie?

Do oranżerii, mimo jej charakteru, nie trzeba wybierać typowych mebli ogrodowych. Oryginalnym pomysłem jest zastosowanie klasycznych mebli wypoczynkowych. Takich, jakie znamy z wystrojów salonowych. Inspiracją mogą być produkty ze strony https://ihome24.pl/.

Połączenie teoretycznie tradycyjnej sofy czy foteli z charakterem zimowej oranżerii, która ma w sobie to, co najbardziej lubimy w ogrodzie, to sposób na uzyskanie wyjątkowego wystroju.

Stwórzmy miejsce, które będzie nie tylko praktyczne i estetyczne, lecz również niezwykle klimatyczne, przytulne i przyjazne. Do wyboru mamy sporo mebli, które w oranżerii sprawdzą się wprost doskonale. Wystarczy przemyśleć styl, funkcjonalność oraz własne oczekiwania względem zimowego ogrodu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here