Meblościanki w nowym stylu

Znane od dziesiątek lat, dziś zmieniły swoje oblicze. O czym mowa? O meblościankach, czyli najpopularniejszych zestawach mebli do salonów i mniejszych pokoi. Meblościanki XXI w. w niczym nie przypominają kompletów znanych z PRL. Dzisiejsze meblościanki są zdecydowanie bardziej funkcjonalne i mobilne – poszczególne elementy można dopasowywać w różny sposób, w zależności od wielkości i kształtu pomieszczenia, w których mają się znaleźć.

Meblościanka idealna

Właściwie każda nowoczesna meblościanka, nie tylko ta na indywidualne zamówienie, jest kompletem swego rodzaju skrojonym na miarę, czyli na potrzeby konkretnego pomieszczenia, w którym ma zająć eksponowane miejsce. Zazwyczaj będzie to salon lub pokoje. Oferowane obecnie na rynku meblościanki, niezależnie, czy będą pochodzić od większego producenta czy niewielkiego zakładu stolarskiego, mają charakter mebli systemowych, złożonych z różnych modułów, które można zazwyczaj dowolnie kompletować.

Niemal każdy sklep meblowy, zarówno stacjonarny, jak i internetowy, oferuje klientom możliwość dokupienia półek, szaf, regałów, komód i innych części pochodzących z danego zestawu. Dzięki temu mamy dużą dowolność w kreowaniu aranżacji pokoju i nawet, jeśli okaże się, że w nabytej meblościance brakuje jakiegoś elementu, można go będzie nabyć w terminie późniejszym.

Najmodniejsze obecnie meblościanki utrzymane są w stylu minimalistycznym, co wiąże się z ich kolejnym atutem, czyli wspomnianą już wyżej funkcjonalnością. Współczesne meblościanki składają się z mniejszej liczby szuflad czy regałów, są jednak większe i mają większą powierzchnię użytkową. W nowych meblościankach z łatwością zmieścimy wiele rzeczy, łatwo je też uporządkujemy.

W podjęciu decyzji o zakupie meblościanki sprzyja także jej uniwersalność. Oprócz prostych form, meble wchodzące w skład różnych kolekcji produkowane są w kolorystyce, którą z łatwością można dopasować do wielu kolorów wnętrz. Niezależnie od tego, czy ściany w pokoju będą utrzymane w jednorodnej i neutralnej kolorystyce czy przeciwnie – będą wyraziste pod względem kolorów i wzorów.

Meblościanki do każdego pokoju

Dzięki uniwersalności meblościanek, prezentują się one świetnie zarówno w dużych i nowoczesnych salonach lub apartamentach, jak i w mniejszych pokojach, np. dziecięcych. Te drugie (dla dzieci) oferowane są w szerszej gamie kolorystycznej niż meble do salonów (tu zazwyczaj królują: biel, szarości, czerń i kolory naturalnego drewna). 

W przypadku pokojów dziecięcych dużą popularnością, oprócz koloru białego, cieszą się także m.in. ciepłe i delikatne pastele, a dla dzieci starszych kolory bardziej wyraziste -m.in. zielony czy niebieski. Kupując małą meblościankę, złożoną np. z 4, 5 elementów, możemy ją powiększać o kolejne – co jest szczególnie wygodne przy aranżowaniu wystroju pokoju dla dziecka. Wraz z tym, jak mały lokator pokoju rośnie, można sukcesywnie dodawać kolejne meble – np. biurko i biblioteczkę. Jeśli pierwotnie nabędziemy komplet w popularnym kolorze, np. białym czy sosnowym lub popielatym, dopasowywanie starszych i nowszych elementów będzie jeszcze łatwiejsze. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here