peski

Dużo ludzi do pełnego szczęścia, czyli szczęśliwej i zdrowej rodziny, domu z ogródkiem, wspaniałą pracą, wybiera sobie pieska, którego przygarnia pod swój dach. Jest ro wspaniały gest, ponieważ pies jest jak to mówią najlepszym przyjacielem, a dodatkowo może pełnić rolę stróża. Jeśli decyzja już podjęta, wyprawka zakupiona, czas na ustalenie z jakiej hodowli będzie to pupil. Zobacz co wziąć pod uwagę przy wyborze. Nie jest to wcale takie trudne, ważne żebyś wiedział, o kilku regułach, które z pewnością będą ułatwiały cały proces. Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/psie-hodowle-oszustwa/

Gdzie szukać szczeniaczków do kupienia? 

Dużo osób z pewnością pamięta czasy, w których można było zakupić pieska na portalu takim jak sprzedajemy.pl czy Gratka.pl.  Obecnie korzystamy z serwisu o nazwie OLX czy, też Facebooka. Są one o wiele bardziej zaufane, na innych z kolei aż roi się od oszustów. Musimy więc uważać. 

Dobrze jest również wziąć pod uwagę również wizytę w schronisku. Pieski tam naprawdę potrzebują domów i z pewnością ucieszą się na sam wasz widok.

W jaki sposób unikać oszustwa podczas zakupu psa?

Po wejściu na witrynę np. OLX wpisujemy interesującą nas frazę, czyli dla przykładu „husky” oraz wybieramy odpowiednią kategorię. Następnie wybieramy: Ogłoszenia>Zwierzęta>Psy>Pies Husky. Znajdujemy interesującą nas ofertę lub aukcje. Cena bardzo atrakcyjna, ponieważ, wynosi 700 złotych, co na tą rasę jest bardzo niską ceną. Jesteśmy już podekscytowani, ponieważ będziemy zaczynamy coraz bardziej przybliżać się do posiadania zwierzątka. Jednak napotykamy się na tytuł  ogłoszenia:  „3 rasowe KC zarejestrowało szczenięta husky syberyjskie” i tu powinniście się zastanowić. Brzmi to dosyć dziwnie i po przeczytaniu takiego wpisu powinniśmy się zastanowić. Kolejną ważną rzeczą w tym aspekcie jest brak podania numeru telefonu czy adresu e-mail. Kontakt jedynie przez czat w portalu nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ możemy zostać bardzo łatwo oszukani. 

Hodowle ZKWP/FCI 

W przypadku zakupu pieska z ogłoszenia na OLX lub na Facebooku staraj się być w stałym kontakcie z hodowcą i nie bój się zadawać pytań dotyczących tego gdzie zwierzak jest zarejestrowany, oraz z jakiej pochodzi hodowli. Kiedy poda Ci dane, koniecznie je sprawdź.  

Jeśli hodowla podlega pod ZKwP/FCi – śmiało, możesz zaklepywać swoje nowe zwierzątko. Zdrowie zwierzaka jest przecież najważniejsze. Jeśli nie oszczędzasz na swoim, nie powinieneś również na zdrowiu swojego pupila. 

Zobacz też: http://www.salesmachines.pl/zawod-grafik-komputerowy-2/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here