Parawan nawannowy jako alternatywa dla zasłon prysznicowych

0
1116

Kąpiel lub prysznic to czas relaksu dla duszy i ciała. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie ulokować na małej przestrzeni zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową. Aby pogodzić wszystkie potrzeby domowników, w wielu domach stosowane jest rozwiązanie połączenia tych dwóch elementów w jeden. 

Komfort dla wszystkich 

Wanna z funkcją prysznica jest idealnym rozwiązaniem dla osób dysponującą małą przestrzenią, zwłaszcza jeśli preferujemy obie formy mycia się. Parawan nawannowy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego, coraz bardziej wymagającego klienta. Tworzy dla nas bezpieczną i komfortową przestrzeń, zarówno podczas długich kąpieli, jak i szybkich pryszniców. 

Oprócz samego komfortu użytkowania istotnym czynnikiem jest również łatwość w czyszczeniu, a także fakt, że woda nie przedostaje się poza obręb wanny, tak jak to często bywa w przypadku zasłon prysznicowych. Dzięki temu łazienka staje się miejscem jeszcze bardziej higienicznym, odejmując nam przy tym dodatkowej pracy w postaci wycierania podłóg po każdej kąpieli.

Nowoczesny minimalizm

Decydując się na zakup parawanu nawannowego, stawiamy na nowoczesne rozwiązanie w naszych domach. Współcześni projektanci kierują się nie tylko estetyką, ale stawiają również na funkcjonalność, dając nam do dyspozycji szeroki wybór parawanów nawannowych. Dostępne są modele przepuszczające światło, ze szkłem przezroczystym jako wypełnienie, a także nieco ciemniejsze np. ze szkłem grafitowym. Parawany możemy podzielić według rodzaju na jednoczęściowe, dwuczęściowe oraz trzyczęściowe, a także ze względu na sposób montażu – prawo lub lewostronny, a także uniwersalne. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań, typu wanny i oczywiście wystroju pomieszczenia. W małej łazience, gdzie nie ma możliwości wstawienia osobno wanny i kabiny prysznicowej, zastosowanie parawanu nawannowego jest idealnym rozwiązaniem.

Montaż samego parawanu nawannowego nie jest skomplikowaną czynnością. Wystarczy, że mamy do dyspozycji podstawowe narzędzia, takie jak poziomica, wiertarka z dopasowanym rozmiarem wiertła, wkrętak oraz ołówek lub flamaster. Najważniejsze jest prawidłowe zaznaczenie miejsca, w którym będą znajdować się profile mocujące. Aby to zrobić, należy przyłożyć profil do ściany, wypoziomować, a następnie zaznaczyć i wywiercić otwory, w których umieścimy kołki mocujące. Jeśli jednak nie chcemy robić tego samodzielnie, bez problemu możemy zatrudnić do tej czynności specjalistę od prac montażowych w łazienkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here