Rośliny kolekcjonerskie

Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem nietypowych roślin, wspaniałych, egzotycznych kwiatów i wyjątkowych okazów, które nie są zbyt często spotykane w domach, z pewnością chciałbyś zgromadzić u siebie jak najpiękniejszą kolekcję. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś rozpoczął ją nawet dzisiaj, jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś. Od czego jednak zacząć albo w jakie okazy uzupełnić swoje zbiory?

Łatwy w uprawie i piękny

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kolekcjonerskimi roślinami, na pewno chciałbyś zainwestować w taką, która nie sprawi ci problemów w trakcie hodowli i nie będzie oznaczała “pieniędzy wyrzuconych w błoto”. Dlatego też powinieneś zacząć od okazu, który odznacza się nie tylko urodą, ale i łatwością uprawy.

Naszym pierwszym wyborem byłby w takim przypadku niesamowity Philodendron melanochrysum. Wystarczy jedynie odrobina wiedzy na jego temat, by uprawiać go z powodzeniem w domu, zachwycając się jego wspaniałymi liśćmi i szybkim wzrostem.

Właśnie liście czynią ten filodendron tak unikatowym i pożądanym. Są duże, podłużne i zachwycająco welurowe. Jednocześnie jest to roślina elegancka, smukła i wytworna, która na pewno świetnie zaprezentuje się w każdym wnętrzu. Jest okazem botanicznym, który rzadko występuje w naturze.

Jeśli chciałbyś jeszcze bardziej poszerzyć swoją kolekcję filodendronów o inne okazy, również słynące z łatwości uprawy, możemy ci polecić Thaumatophyllum Spruceanum Philodendron Filodendron Funbun. Zachwyci cię swoimi ciekawymi, pierzastymi liśćmi na długich ogonkach i intensywną, zieloną barwą.

Prawdziwie unikatowa biel

Lubisz liście o nietypowych kolorach, na przykład te, które pokryte są białymi, ozdobnymi przebarwieniami? Jeśli tak możesz sięgnąć po rośliny kolekcjonerskie takie jak Monstera deliciosa variegata ‘Alba’ oraz Anthurium Anturium Clarinervium Białounerwione. Oba gatunki są prawdziwymi rarytasami dla kolekcjonerów.

Monstera deliciosa variegata ‘Alba’ to roślina wybaczająca błędy, a przy tym zachwycająca. Jej wspaniałe liście o powycinanym kształcie, ozdobione są białymi przebarwieniami. Odpowiada za nie wyjątkowa mutacja genetyczna rośliny, która powoduje jej częściowy albinizm. Z kolei Anthurium Anturium Clarinervium Białounerwione posiadają bardzo majestatyczne, duże liście, które wyróżniają się intensywną zielenią, pokrytą białym unerwieniem. Przyciągają uwagę już od pierwszego spojrzenia. Dodatkowo, Anthuria są bardzo skuteczne w oczyszczaniu powietrza i pomogą ci zachować dobrą atmosferę w domu.

Tańczące rośliny

Lubisz obserwować, jak liście rośliny podążają w ciągu dnia za zmieniającym się światłem? Jeśli fascynuje cię ten widok, idealnym wyborem będzie dla ciebie gatunek Maranta. Wybierz wśród nich okaz Maranta Leuconeura ‘Fascinator Tricolor’, który zachwyci cię swoimi niezwykłymi liśćmi w trzech kolorach, a na pewno nie pożałujesz. To majestatyczna, tropikalna roślina, która stanie się ozdobą każdego pokoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here