świeca

Świece zapachowe to ozdoby chętnie kupowane przez wiele osób. Sięgamy po nie zarówno ze względu na ich właściwości estetyczne oraz uwalniane w czasie palenia przyjemne zapachy. Ponadto, świece potrafią oczyścić wnętrze, zamaskować inne, mniej przyjemne zapachy oraz dodać mu nieco energii. Poniżej podpowiemy – jakie świecie zapachowe wybrać, po czym rozpoznać świece wysokiej klasy oraz gdzie szukać pomocy w wyborze świec zapachowych.

Świece zapachowe – dlaczego je stosujemy? Najważniejsze funkcje świec zapachowych

W wielu polskich domach świece zapachowe zawitały na dobre. Wykorzystywane są regularnie m.in. w łazienkach, salonie, sypialni oraz innych pomieszczeniach, które pragniemy wypełnić przyjemnym dla nosa aromatem.

Świece zapachowe stanowią więc dwojaki typ dekoracji. Z jednej strony – prezentują się estetycznie w pomieszczeniu, w którym je ustawimy. Z drugiej – ich zapach wypełnia wnętrze, czynią je bardziej przytulnym. Ponadto, wiele świec emituje zapachy odstraszające owady. Jest to świetny pomysł na lato, gdy przez otwarte okna nieproszeni goście wlatują do naszych pokoi.

Ponadto, świece zapachowe emitują delikatne, przyjemne światło, które tworzy pomarańczową łunę wypełniającą wnętrze.

Najważniejsze kryteria w czasie zakupu świec zapachowych

Typowa świeca zapachowa waży w przedziale 200 do 400 gramów. Pozwala to na jej spalanie przez okres od 40 do nawet ponad 80 godzin. Im świeca je większa (lub im większy pojemnik, w którym się znajduje), tym dłużej będzie się palić.

Kształt, rozmiar, kolor – to parametry fizyczne mające także wartość estetyczną. Warto dobierać świecie pod kątem ich dopasowania kolorystycznego do otoczenia, w którym je postawimy. Ponadto, świece mogą „korespondować” z innymi ozdobami, w towarzystwie których się pojawią.

Jeśli zależy ci na wyjątkowym efekcie estetycznym, wówczas warto sięgnąć po świecie z kilkoma knotami. Dużą popularnością cieszą się świecie z knotami ustawionymi obok siebie, które po zapaleniu tworzą linię płomyków. Warto przy tym podkreślić, że im większa świeca, a także im większy knot (oraz im większa ich ilość), tym bardziej intensywny będzie emitowany zapach.

Świece zapachowe – jaki zapach wybrać?

Ilość dostępnych wersji zapachowych potrafi naprawdę oszołomić. Do wyboru są zarówno aromaty kwiatowe, ziołowe, owocowe, jak i inne, mniej znane nuty zapachowe. Ponadto, wiele sklepów sprzedających świece zapachowe, tworzy z nich kolekcje zwane nutami zapachowymi. Poszczególne linie prezentują odmienne „krajobrazy zapachowe”, często skupione wokół krain geograficznych: zapachy Indii, zapachy orientu, zapachy Yankee, eksplorujące aromaty kontynentu amerykańskiego, dostępne m.in. w ofercie: https://pachnacachatka.pl/.

Polecamy szczególnie wybierać świece wykonane z naturalnych składników – przede wszystkim wosków roślinnych (woski sojowe, palmowe, rzepakowe lub kokosowe). Są one przyjazne środowisku i w odróżnieniu od świec  parafinowych – w ich produkcji wykorzystuje się źródła odnawialne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here