Zakup mieszkania w 2021 roku

Wrocław należy do najpiękniejszych i najbardziej rozwojowych miejscowości w Polsce. To miasto uniwersyteckie, które stwarza rozmaite możliwości samorozwoju, pracy zawodowej na etacie oraz prowadzenia własnego biznesu.

Na jego terenie znajdziemy m.in. tętniącą życiem Starówkę, klimatyczne zabytki, zoo, Panoramę Racławicką, a także szybki dostęp do urzędów, placówek państwowych i usługowo-handlowych oraz możliwość kontaktu z naturą zawsze, gdy tego zapragniemy ze względu na obecność aż 45 parków, 10 lasów i 3 ogrodów. Z kolei organizowane regularnie eventy kulturalne i artystyczne zapewnią nam niebanalną rozrywkę.

Wszystko to przemawia za kupnem mieszkania we Wrocławiu w 2021 roku, jednak wiele osób czuje się odstraszonymi przez wyższe ceny, zwłaszcza w czasie trwania epidemii COVID-19. To zrozumiałe, jednak nie ma powodu by rezygnować z pomysłu, jakim jest kupno mieszkania we Wrocławiu. Poniżej przybliżamy kilka spośród wielu możliwości, jakie miasto oferuje mieszkańcom.

Perspektywy rozwoju zawodowego

Wrocław jest 4. miastem Polski pod względem liczby ludności. Jak w każdym mieście uniwersyteckim, wielu absolwentów po ukończeniu kształcenia osiedla się w nim na stałe. Z tego powodu oraz ze względu na szeroko rozwiniętą turystykę, miejscowość stale rozwija się gospodarczo i wciąż powstają nowe miejsca pracy. Rośnie też zapotrzebowanie na nowe usługi w takich sektorach, jak gastronomiczny, hotelarski czy rozrywkowy.

Wrocławski rynek nieruchomości jest stabilny, a samo miasto zajmuje 2. miejsce w kraju pod względem najszybszego rozwoju. 

Oczywiście w dobie pandemii sytuacja gospodarcza miasta jest bardziej skomplikowana, jednak unormuje się po zniesieniu obostrzeń. Obecnie korzystają na niej firmy, które postawiły na rozwój sprzedaży i świadczenia usług online. Sprawia to, że zakup mieszkania we Wrocławiu w roku 2021 nie powinien stanowić problemu dla osób posiadających zmobilizowane przedsiębiorstwa oraz tych, którzy pełnią stanowiska oparte o działanie w Internecie. Jest to też dobra okazja do przebranżowienia dla pracowników dotkniętych kryzysem, zamierzających kupić mieszkanie we Wrocławiu.

Status Europejskiej Stolicy Kultury

W roku 2016 stolica Dolnego Śląska stała się również Europejską Stolicą Kultury. Kupno mieszkania we Wrocławiu będzie zatem doskonałym wyborem w przypadku osób, dla których kulturalne życie stanowi jeden z kluczowych warunków podczas podejmowania decyzji, gdzie warto zamieszkać. Wiąże się to z również szansą zdobycia intratnej posady przez ludzi wykształconych w dziedzinach kultury i sztuki.

W ramach przyznanego miastu na rok 2016 tytułu, odbyło się w nim znacznie więcej atrakcji kulturalno-artystycznych niż dotychczas. Pod szyldem ESK zapoczątkowano też nowe inicjatywy, które wciąż są kontynuowane. Istnieje także program mikrograntów przyznawanych najbardziej interesującym projektom realizowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, dlatego Wrocław to miejsce doskonałe na zakup mieszkania przez kreatywne osoby, pragnące realizować w życiu swoje pasje i zarabiać na nich.

Rewitalizacja zaniedbanych osiedli

Do niedawna podupadłe i zaniedbane wrocławskie osiedla, teraz zaczynają tętnić życiem. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i zmniejszenie problemów społecznych w tych miejscach sprawia, że budzą zainteresowanie zarówno inwestorów, jak i osób poszukujących ofert mieszkaniowych.

Poprzemysłowe pustostany rodzą nowe możliwości zagospodarowania dlatego, gdy zamierzamy kupić mieszkanie od dewelopera Wrocław 2021 roku daje wiele opcji nabycia w pełni nowoczesnego, odrestaurowanego lokalu zaprojektowanego w stylu industrialnym. Tego typu mieszkania możemy znaleźć na przykład w kompleksie osiedlowym Wrocławskie Promenady.

Oczywiście nieustannie uwagą cieszą się także tereny zielone, dlatego w miasto otacza je specjalną opieką. Mieszkanie w kompleksie osiedlowym usytuowanym w pobliżu parku lub lasu zapewni codzienny kontakt z naturą i co za tym idzie – relaks niezbędny do zdrowego funkcjonowania.

Deweloper Wrocław – co przyniesie rok 2021?

Na rok 2021 zaplanowano wiele nowych inwestycji, które w jeszcze większym stopniu poszerzą wybór na wrocławskim rynku nieruchomości. Zakup mieszkania we Wrocławiu wiąże się rozmaitymi alternatywami zarówno pod względem doboru dzielnicy, projektu, stanu lokalu (deweloperski lub wykończony “pod klucz”), metrażu i cen, dlatego osoby dysponujące wymaganym wkładem własnym, potrzebnym, by móc otrzymać kredyt hipoteczny nie powinny mieć problemu ze znalezieniem wymarzonego lokum.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here