Artykuły, które pomogą Ci zadbać o swój ogród

Przydomowy ogród może być traktowany jako wizytówka całego Twojego domostwa. Osoby, które mogą go obserwować z zewnątrz lub odwiedzają Twoją posesję, nierzadko wyrabiają sobie na jego podstawie pierwszą opinię o Tobie jako gospodarzu lub po prostu człowieku – dokładnym i pracowitym lub niedbałym i leniwym. Z tego powodu, warto zadbać o swój ogród nawet wtedy, gdy nie należysz do grona osób, którym taka praca sprawia przyjemność. Oczywiście, nie oznacza to tego, że musisz szczegółowo zaprojektować jego układ i zacząć hodować wymagające gatunki roślin. Na początku wystarczy, jeżeli dopilnujesz stanu trawnika i drzew w jego obrębie. Być może po pewnym czasie zauważysz zalety pracy w ogrodzie i odnajdziesz w niej uspokajające hobby.

Najważniejszy pomocnik przy podlewaniu

Podlewanie dużego ogrodu wymaga czasu i energii, dlatego większość osób w takiej sytuacji od razu decyduje się na zakup węża ogrodowego. Jego wykorzystanie znacznie usprawnia pracę. Wąż ogrodowy możesz wykorzystać na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na ręcznym zraszaniu trawnika lub roślin niedużym strumieniem wody. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykorzystania węża również w innych pracach, ponieważ nie wymaga ono dokonywania żadnych zmian w strukturze sprzętu. Poza tym, niektórzy ludzie doceniają tę metodę także za to, że zmusza ich do lekkiego wysiłku, co sprzyja dobremu samopoczuciu i fizycznemu zdrowiu. Druga metoda wymaga wykonana w wężu niewielkich otworów i odpowiednim rozłożeniu go na terenie ogrodu. Dzięki temu, po odkręceniu wody wąż ogrodowy będzie podlewać trawę i rośliny bez naszego udziału. Taki sposób będzie najlepszy dla osób, które mają mało czasu i chcą zminimalizować swoje zaangażowanie w dbałość o posiadany teren.

Koszenie trawy

Regularne przycinanie trawy to jedno z podstawowych zadań, które stoją przed właścicielem każdego ogrodu. Dawniej wykonywane było ono za pomocą ręcznej kosy. Obecnie trudno jest spotkać osobę, która skracałaby trawnik właśnie w taki sposób. Kosiarka spalinowa lub elektryczna znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę. Jeżeli zależy Ci na oszczędności pieniędzy, możesz zdecydować się na jeden z niedużych modeli bez dodatkowych ulepszeń. Nie będą może tak komfortowe w obsłudze jak droższe egzemplarze, ale z pewnością spełnią swoje zadanie. Gdy na pierwszym miejscu stawiasz wygodę oraz redukcję wysiłku, wybierz model większy i wyposażony w napęd na kołach. Dzięki temu, nie będziesz musiał pchać kosiarki, a w trakcie jednego przejazdu skosisz większą powierzchnię trawnika.

Dmuchawa lub odkurzacz do liści

Posiadanie ogrodu wymaga pracy nie tylko wiosną oraz latem, ale też jesienią, kiedy z drzew oraz krzewów zaczynają spadać liście. Aby pozbyć się liści, wystarczy zgarnąć je w jedno miejsce grabiami. Nie da się jednak ukryć, że nowoczesny sprzęt taki jak dmuchawa czy odkurzacz do liści pomogą nam wykonać to zadanie dużo szybciej oraz mniejszym wysiłkiem. W sklepach ze sprzętem ogrodniczym znajdziecie również modele 2w1, które łączą w sobie funkcje dmuchawy i odkurzacza, co oferuje pewną oszczędność pieniędzy oraz miejsca w garażu czy szopie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here