Jak sprawić by trawnik był piękny?

Przydomowy trawnik to dla wielu powód do dumy. Przestrzeń ta daje wiele możliwości do jakościowego odpoczynku w ciepłym sezonie, bez potrzeby oddalania się za bardzo od komfortu własnego domu. Trawnik to również duża odpowiedzialność. Może on zarówno podnieść wartość domu i nadać mu bardziej stylowego wyglądu, jak i bardzo negatywnie odbić się na jego prezencji, jeśli dopuści się do jego zapuszczenia.

Ziemia też potrzebuje powietrza

Odkręcenie kurka i lanie wodą z węża po trawniku oraz okazjonalne przejechanie kosiarką nie jest gwarancją, że trawa dobrze się przyjmie, a trawnik będzie prezentować się dobrze. Gleba musi być napowietrzona, inaczej procesy gnilne mogą zachodzić szybciej, a cała ciężka praca włożona w pielęgnację trawnika pójść na marne w zaledwie kilka dni. Narzędzia do pielęgnacji ogrodu i trawnika to szeroka kategoria produktów, w której niezorientowanym ciężko jest się połapać. Ta początkowa konfuzja sprawia, że zapomina się o witalnych dodatkach jak np. aeratory oraz wertykulatory, bez których zachowanie „zdrowej” trawy jest niemożliwe.

Wiele osób marzy o domu z dużym ogrodem, w którym będzie można wylegiwać się w promieniach słońca leżąc na leżaku lub ręczniku. Wiosenne oraz letnie grille w obrębie własnego ogrodu są okazją do wspólnych spotkań ze znajomymi oraz rodziną i złapania chwili zasłużonego oddechu po zabieganym tygodniu w pracy. Lśniąca, zdrowa oraz pachnąca trawa nie jest czymś, co dzieje się samo. Jest to efekt końcowy wielu godzin pracy oraz przemyślanych działań. Nie wystarczy trawnika podlać i liczyć na powalający efekt. Aeratory i wertykulatory to specjalistyczne narzędzia do napowietrzania gleby. Bez nich zachowanie pięknego wyglądu trawy jest często niewykonalne, a wymarzony ogród swoja prezencją przynosi więcej zgryzot i nerwów niż radości.

Dopasować sprzęt do potrzeb

Mając przydomowy ogród trzeba zainwestować w sprzęt do jego utrzymania. W garażu lub szopie składowane będą najpotrzebniejsze narzędzia, by utrzymać zarówno porządek, jak i odpowiedni wygląd zielonej przestrzeni. Aeratory i werykulatory są jednym z bardziej priorytetowych narzędzi, o których niestety często na swoją własną szkodę się zapomina. Bez okazjonalnego napowietrzenia gleby, można w niedługim czasie doprowadzić trawnik do stanu, którego naprawa będzie zarówno przeciągać się w czasie, jak i zbędnie pochłaniać dostępne fundusze. Przed nastaniem ciepłego sezonu warto sprawdzić, czego brakuje w ogrodniczym wyposażeniu i stworzyć listę niezbędnych zakupów na czas, gdy śniegi zaczną puszczać.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.ewimax.pl/pol_m_Narzedzia-Ogrodnicze_Aeratory-i-Wertykulatory-210.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here