zakup dywanika łazienkowego - na co zwrócić uwagę?

Dywanik łazienkowy jest niby niewielkim elementem wystroju łazienki, a mimo to bardzo ważnym, trudno sobie ją wyobrazić bez niego. Większość osób po wyjściu spod szybkiego prysznica lub po długiej, relaksującej kąpieli lubi czuć pod swoimi stopami coś miękkiego i przyjemnego. Ślizganie się po płytkach łazienkowych jest mało komfortowe, a do tego może być niebezpieczne. Jaki dywanik łazienkowy wybrać?

Jaki rozmiar powinien posiadać dywanik łazienkowy?

Przed zakupem dywanika do swojej łazienki warto się najpierw zastanowić jakie są nasze oczekiwania, jak duża jest nasza łazienka oraz w jakich barwach i wzorach utrzymana. Ważne jest również miejsce, w którym planujemy umieścić wybrany dywanik. Wynika to z tego, że inne właściwości powinien posiadać dywanik umieszczony pod umywalką, a inne umieszczony pod prysznicem lub wanną. Dopiero po zebraniu tych informacji, możemy przejść do zakupu.

Co do rozmiaru dywanika zawsze powinien być on dopasowany do powierzchni naszej łazienki. Kolejna ważna kwestia to sposób jego czyszczenia oraz konserwacji. Gdy wybór padł na mniejszy rozmiar, możemy śmiało go wyprać w pralce. W przypadku większego dywanika, pralka może być za mała, dlatego należy go wyprać ręcznie.

Z jakiego materiału powinien być wykonany taki dywanik?

Aby dywanik łazienkowy był funkcjonalny, powinien być wykonany ze specjalnego materiału. Jakiego dokładnie? W przypadku, gdy umieściliśmy go w okolicy wanny lub prysznica, powinien posiadać właściwości chłonne. Dlatego najlepszym wyborem będzie taki, który jest wykonany z materiału frotte lub bawełnianego. Ważne jest, żeby posiadał też antypoślizgową powłokę, w ten sposób zminimalizujemy ryzyko wypadku.

Jaki kształt dywanika łazienkowego wybrać?

Dywaniki łazienkowe, które są dostępne na rynku zazwyczaj posiadają kształt koła lub prostokąta. Czy wybór ma znaczenie? Oczywiście! Mniejsze, okrągłe dywaniki zdecydowanie lepiej się sprawdzą w małej łazience, z kolei prostokątne w większej. Oczywiście, jeżeli nasza łazienka ma dość spore wymiary, nikt nam nie zabroni umieszczenia w niej dwóch dywaników. W takim przypadku mamy spore pole do popisu.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/idealny-dywanik-lazienkowy-jakie-powinien-miec-cechy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here