Lampy w stylu retro

Lampy w stylu retro odznaczają się specyficzną urodą i są niezwykle lubiane przez wiele osób ze względu na klasyczną elegancję. Co więcej, przykuwają spojrzenia dekoracjami, które się na nich znajdują, a także zazwyczaj bardzo pięknie rozpraszają światło, nadając pomieszczeniom prawdziwej magii. Jeśli i ty należysz do ich miłośników, zobacz, w jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą.

Jaki styl określamy mianem retro?

Przede wszystkim warto zauważyć, że styl retro odbierany jest w bardzo indywidualny sposób. Niektórzy go lubią, inni nie, a co więcej, dla każdego z nas pewne szczególne cechy będą jego wyznacznikiem. W najbardziej ogólnym rozumieniu jest to jednak styl, który swoimi elementami nawiązuje do dawnych epok. Może to być przy tym zarówno nawiązanie do tak niedawnych czasów, jak PRL, jak również do XVIII czy XIX wieku.

Zazwyczaj styl retro kojarzy się nam z akcesoriami, które odznaczają się pewnym przepychem i bogactwem ozdób. Mogą być to przedmioty autentycznie pochodzące z minionej epoki, przyprószone patyną i nadgryzione zębem czasu, albo egzemplarze wyprodukowane obecnie i stylizowane na dawne.

Lampa sufitowa w stylu retro

Lampa sufitowa jest jedną z najważniejszych lamp w każdym pomieszczeniu, ponieważ zapewnia wiele światła w całej przestrzeni. Powinna być dopasowana do wielkości pokoju, tak, aby jej blask rzeczywiście docierał do każdego końca. Ze względu na to, że często jest dużym i bardzo zauważalnym elementem, powinna być także odpowiednio dopasowana do całego pomieszczenia.

Lampy sufitowe stylu retro zazwyczaj posiadają motywy kwiatowe i piękne, kute ozdoby, które mogą mieć barwę mosiądzu lub złota. Idealnie wkomponowują się w mieszkania w stylu retro, przede wszystkim w te, które wykorzystują autentyczne meble z epoki. Oprócz tego świetnie sprawdzą się w domach wszystkich miłośników kwiatów, w szczególności w wystrojach mających charakterystyczną, kobiecą nutę. Przykładem takiego może być na przykład mieszkanie urządzone w stylu glamour, w którym przepych i bogactwo dekoracji idą w parze z takimi kolorami jak biel i złoto. To wręcz uwielbiany przez wiele kobiet wystrój.

Lampka na biurko lub szafkę nocną

Ciekawym pomysłem może być także wykorzystanie małe lampki w stylu retro jako dodatku do klasycznej, romantycznej sypialni lub kobiecego, uroczego gabinetu. Znajdując się na szafce nocnej czy sekretarzyku pomoże w poruszaniu się po domu, pracy czy relaksie, a jednocześnie doda sypialni lub gabinetowi ciekawego, nastrojowego charakteru.

Świetnym przykładem może być lampka Nova Kalia, dostępna pod adresem https://skleplamp.pl/Lampy-retro-vintage-c81. Odznacza się pięknym, klasycznym designem i na pewno pomoże w rozświetleniu każdej okolicy. W sypialni może być nastrojowym dodatkiem do romantycznych mebli, a w gabinecie doskonale sprawdzi się w klasycznym, biurowym wystroju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here