Edukacyjne naklejki do szkół

Szkoła to miejsce, w którym dzieci mają zdobywać wiedzę, ale również umiejętności społeczne i interpersonalne. Niemniej ważny jest ich rozwój motoryczny i artystyczny, dlatego niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na ich różnorodne potrzeby. Robiąc to, warto dostosować przestrzeń szkolną również pod kątem zabaw i estetyki, w czym mogą pomóc szkolne naklejki. Poznajmy bliżej kilka z nich.

Naklejki na ściany

Otoczenie dziecka powinno ułatwiać mu zdobywanie wiedzy. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki zastosowaniu odpowiedniego wystroju i szkolnych ozdób, znajdujących się na ścianach, które jednocześnie służą przekazywaniu wiedzy w sposób podświadomy.

Za przykład możemy wziąć sobie wyposażenie sali geograficznej. Aby nawiązywała do tematyki lekcji, warto umieścić w niej kolorowe, ciekawie przygotowane mapy Polski lub świata. Jedną z nich może być na przykład mapa przedstawiająca parki narodowe albo najciekawsze atrakcje turystyczne. Posłuży ona podczas lekcji do wskazywania tych interesujących miejsc, a jednocześnie podświadomie zapadnie dzieciom w pamięć, pozwalając im w przyszłości nie tylko na lepsze zdawanie egzaminów, ale także zwiększając ich znajomość kraju

Kolejnym doskonałym przykładem edukacyjnych naklejek, które szybko pomogą dzieciom w poszerzaniu ich wiedzy, są naklejki językowe. Wśród nich warto zwrócić uwagę przede wszystkim na popularne angielskie pytania i zwroty, które mogą pojawić się w sali, w której uczone są najmłodsze dzieci. Bez wątpienia łatwiej przyswoją dzięki temu te wyrażenia, których później używać będą przez całe życie.

Naklejki na podłogę

Jednym z ciekawych rozwiązań jest udekorowanie szkolnej podłogi za pomocą kolorowych naklejek, które nie tylko mają walory estetyczne, ale przede wszystkim prowadzą do rozwoju motorycznego. Mogą posłużyć jako urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego, pozwalając najmłodszym uczniom na poprawienie koordynacji ruchowej, skoczności czy zmysłu równowagi. Jednocześnie podczas przerw będą impulsem do wymyślania własnych zabaw, co na pewno w interesujący sposób zajmie dzieci.

Jednymi z takich naklejek są krokodyl z cyframi lub wąż z alfabetem, które mogą zainicjować zabawę w przeskakiwanie na odpowiednie literki lub numery. W sposób podświadomy pomogą także dzieciom w ich zapamiętaniu, co następnie przyda się podczas lekcji języka polskiego czy matematyki. W efekcie rozwój maluchów będzie więc szybszy i pełniejszy.

W czasie epidemii

Naklejki do szkół – akatja.pl to rozwiązanie także dostosowane do obowiązujących obecnie zasad związanych z zachowaniem odpowiedniej higieny. W sposób czytelny i łatwy do zapamiętania będą one przypominały dzieciom o obowiązkach, które zostały na nie nałożone ze względu na ich bezpieczeństwo. Wśród tych istotnych naklejek znajdują się między innymi informacje o obowiązku dezynfekowania rąk czy zakładania maseczek.

Bez wątpienia takie naklejki to obecnie jedne z najważniejszych szkolnych akcesoriów, dzięki którym poziom higieny i zdrowia może wzrosnąć. Nie czekaj więc i zainwestuj w nie dla swoich uczniów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here