Ekogroszek workowany – najlepsza jakość w przystępnej cenie

0
275

Ekogroszek to alternatywa dla tradycyjnego węgla, ponieważ jest to paliwo zdecydowanie bardziej wydajne oraz ekologiczne. Co więcej, kupując ekogroszek workowany ogrzewanie domu jest również znacznie wygodniejsze. Czym zatem jest ekogroszek? Jakie są jego zalety? Odpowiadamy.

Co to jest ekogroszek?

Ekogorszek to jak wspomniano we wstępie paliwo stałe, które stanowi alternatywę dla tradycyjnego węgla. Jest on bowiem z niego wytwarzany, jednak warto mieć świadomość, że spełnia zdecydowanie bardziej rygorystyczne normy odnoszące się zarówno do zanieczyszczeń, jak i kaloryczności. W efekcie węgiel, z którego powstaje ekogroszek musi być odpowiednio wyselekcjonowany. Następnie zostaje pokruszony na mniejsze frakcje oraz wielokrotnie wypłukiwany i przesiewany, co pozwala usunąć nie tylko miał, ale także szkodliwe substancje i niepalne frakcje.

Zalety ekogroszku

Ekogroszek to paliwo stałe, które zyskuje coraz większą popularność. Jest to w dużej mierze efekt jego licznych zalet, wśród których należy wymienić m.in.:

  • wysoką kaloryczność, co sprawia, że do ogrzania domu potrzebna będzie znacznie mniejsza ilość ekogroszku niż tradycyjnego węgla. Odpowiada za to zdecydowanie wyższa wartość opałowa;
  • mniejsza ilość zanieczyszczeń emitowanych w trakcie procesu spalania ekogroszku. Wysokiej jakości paliwo spalane w odpowiednio ustawionym kotle umożliwia przeprowadzanie spalania bezdymnego;
  • możliwość zautomatyzowania procesu spalania, co jest efektem tego, że ekogroszek w większości przypadków spalany jest w kotłach z automatycznym podajnikiem. Jest to nie tylko wygodne, ale pozwala również zoptymalizować zużycie ekogroszku;
  • wygodę, ponieważ kupując ekogroszek workowany jego przechowywanie, czy wsypywanie do podajnika jest naprawdę komfortowe.

Podsumowując należy stwierdzić, że ekogroszek to wydajne paliwo, które pozwala ogrzać dom w przystępnej cenie. Co więcej, kupując ekogroszek workowany można uzyskać również zdecydowanie większą wygodę niż w przypadku ogrzewania domu tradycyjnym węglem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here