Jak wybrać lampę ogrodową?

0
1248

Planujesz zakup lampy ogrodowej? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem, w którym znajdziesz wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego modelu oprawy i źródeł światła, dzięki którym przydomowy teren stanie się bezpieczniejszy, a posadzona w ogrodzie roślinność zostanie pięknie rozświetlona po zapadnięciu zmroku.

Lampy do ogrodu

Lampy ogrodowe są obecnie obowiązkowym dodatkiem do posesji. Odpowiednio umiejscowione oprawy pozwalają rozświetlić teren wieczorem i w nocy, sprawiają, że poruszanie się po ogrodzie jest bezpiecznie również po zapadnięciu zmroku, a do tego tworzą niepowtarzalny klimat. Popularnymi modelami są słupki ogrodowe, które możesz umieścić przy podjeździe lub tuż obok ścieżki prowadzącej do wejścia do budynku. Znakomitym rozwiązaniem jest również oświetlenie dogruntowe. Tego typu lampy, jak sama nazwa wskazuje, są montowane w ziemi, a tym samym są niemalże niewidoczne w ciągu dnia. Nie zapomnij także o właściwym podświetleniu wejścia do budynku – w tym przypadku doskonałym pomysłem będzie instalacja kinkietów przy drzwiach.

Lampy na taras

Jeśli jesteś właścicielem tarasu, to warto pomyśleć o zainstalowaniu oświetlenia również na nim – dzięki niemu spędzanie letnich wieczorów na świeżym powietrzu stanie się przyjemniejsze. Tutaj rewelacyjnym rozwiązaniem będą przede wszystkim oprawy ścienne. Kinkiety zamontowane tuż przy drzwiach rozświetlą wejście do budynku, jednocześnie zapewniając subtelną poświatę padającą na taras. Możesz również zdecydować się na lampę stojącą – wbrew pozorom tego typu modele nie są zarezerwowane wyłącznie dla wnętrz mieszkalnych. Pamiętaj jednak, aby tak jak w przypadku ogrodowych opraw zadbać o właściwy stopień szczelności.

Źródła światła do lamp ogrodowych

Zamawiając oprawę do ogrodu lub na taras, nie zapomnij o dokupieniu kompatybilnego z nią źródła światła. Wielu producentów nie dołącza go do zestawu, a tym samym musisz samodzielnie wybrać akcesorium o właściwym gwincie i mocy. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć tradycyjne żarówki zapewniające przyjemną dla oka poświatę, halogeny wyróżniające się wysokim poziomem trwałości oraz świetlówki. Ostatni rodzaj emituje mocne, dość jasne światło i jest zaliczany do grupy energooszczędnych. Możesz również zdecydować się na oświetlenie LED dostępne w sklepie internetowym Elektromag.pl i zagwarantować sobie maksymalną oszczędność prądu.

Lampy ogrodowe LED

Lampy ogrodowe LED to doskonała propozycja dla osób, które nie chcą rezygnować z mocy światła na rzecz obniżenia zużycia energii elektrycznej. W przypadku tego typu opraw nie musisz iść na kompromis – nowoczesna technologia gwarantuje i jedno, i drugie. W efekcie rachunki za prąd są mniejsze, a intensywność emitowanego światła niezmienna. Innowacyjne oświetlenie jest również ekologiczne i może przybierać różnorodne barwy – od tradycyjnej bieli, aż po tonacje błękitu czy zieleni. A to wszystko przy zapewnieniu żywotności wynoszącej nawet do kilkudziesięciu tysięcy godzin!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here