Jak wybrać oświetlenie do salonu?

0
925

Salon to miejsce wyjątkowe w każdym domu. Niezależnie od tego, czy dysponujemy ogromną przestrzenią, czy też jest to po prostu największy pokój w stosunkowo niedużym mieszkaniu, to właśnie tu skupia się życie domu i jego mieszkańców. Salon zdecydowanie zasługuje więc na szczególną oprawę, także świetlną.

Ważna rola salonu

To w salonie spędzamy najwięcej czasu, odpoczywając, czy też poświęcając się realizacji indywidualnych pasji. Tu też przyjmujemy gości, a więc pomieszczenie to stanowi również swoistą wizytówkę domu. Warto zadbać o to, by tak ważne pomieszczenie cieszyło domowników i gwarantowało komfort. Jednym z aspektów, które mają największy wpływ na atmosferę panującą we wnętrzach, jest rodzaj zastosowanego oświetlenia. Mamy tu na myśli zarówno charakter światła, jak i wygląd jego źródeł, czyli żyrandoli, plafonów lub kinkietów. Na rynku znajdziemy bardzo duży wybór propozycji reprezentujących najróżniejsze nurty stylistyczne, nie będzie więc problemu z dostosowaniem wzornictwa lamp do już panującej lub dopiero planowanej aranżacji. Na co należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?

Przede wszystkim konieczna będzie chwila zastanowienia nad tym, w jaki sposób najczęściej wykorzystujemy salon. Czy większość czasu spędzamy na oglądaniu telewizji, a w pomieszczeniu panuje przytulny półmrok? Wolimy lekturę ulubionej książki w zacisznym fotelu i przyda się oświetlenie punktowe, które zagwarantuje wygodę czytania i jednocześnie nie będzie przeszkadzało innym mieszkańcom? Lubimy majsterkować lub jesteśmy miłośnikami planszówek i niezbędne będzie dobre oświetlenie stołu i jego okolic? A może każdy weekend to dla nas synonim imprezy i spotkań ze znajomymi? Scenariusze można mnożyć, przecież każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i preferencje, na szczęście wspomniana już szeroka oferta rynkowa pozwala na zaspokojenie nawet bardzo specyficznych potrzeb.

Funkcjonalność i estetyka

Dobór lamp w zgodzie z wymogami funkcjonalnymi jest niezwykle ważny, nie musi on jednak oznaczać rezygnacji z walorów dekoracyjnych. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup efektownego żyrandola, który zwisając w centralnym punkcie sufitu, będzie stanowił niezwykle mocny akcent wystroju, czy też postawimy na zdecydowanie bardziej dyskretne rozwiązania w rodzaju kinkietów, nie możemy iść na kompromisy. Stylistyka lamp może uzupełniać aranżację i stanowić rozwinięcie dominującej koncepcji stylistycznej lub też stać do niej w opozycji. Doskonały przykład stanowią kryształowe żyrandole, których szeroki wybór znajdziemy pod adresem https://domodes.pl/oswietlenie/zyrandole/zyrandole-krysztalowe. W klasycznych i eleganckich wnętrzach podkreślą atmosferę przepychu i luksusu, natomiast w stylizacjach loftowych będą stanowiły świeże i ożywiające przestrzeń przełamanie minimalistycznych trendów. 

Poszukiwanie interesujących modeli lamp nie musi być czynnością uciążliwą. Ciekawy wybór przygotowała firma Domodes specjalizująca się w sprzedaży wyjątkowo dekoracyjnego oświetlenia. Satysfakcja klientów jest tu priorytetem i dlatego otrzymują oni możliwość skorzystania z wygodnej formy zakupów internetowych.  Wysoka jakość i dobry styl dostępne są na wyciągnięcie ręki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here