Jak się nie dać muchom i komarom?

0
708

Ciepła wiosna, upalne lato i tradycyjna polska złota jesień zachęcają do korzystania z uroków świeżego powietrza. Nie zawsze wprawdzie możemy sobie pozwolić na spędzanie całych dni na łonie natury, czy choćby w przydomowych ogródkach, na balkonach i tarasach, jednak zalety pięknej pogody możemy docenić, wpuszczając nieco świeżego powietrza przez szeroko otwarte drzwi i okna. Niestety, wraz z ożywczym podmuchem świeżości do wnętrz naszych domów i mieszkań trafiają chmary muszek, komarów i przedstawicieli mniej lub bardziej znanych rodzin owadzich. Jak sobie poradzić z tym, niemałym przecież, problemem?

Wielki problem z małymi intruzami

Natura jest bezlitosna. Pierwsze promienie wiosennego słońca, te same, które budzą szeroki uśmiech na naszych zmęczonych zimą twarzach, budzą też miliony małych i raczej nielubianych stworzeń. Problem potęguje się wraz ze wzrostem temperatur, a jeśli dodatkowo aura obdarzy nas wysoką wilgotnością, to trudno będzie się uchronić przed irytującym bzyczeniem. O ile w warunkach zewnętrznych zdecydowanie łatwiej jest odegnać muchę, a nawet poradzić sobie z komarem, o tyle w zamkniętych pomieszczeniach ten fizycznie niewielki problem urasta do rozmiarów dużej uciążliwości. Wie o tym doskonale każdy, kto próbował zasnąć w towarzystwie przenikliwego dźwięku przelatującego komara lub muchy i trzeba przyznać, że te niewielkie owady zadziwiająco skutecznie potrafią wyprowadzić z równowagi nawet największego stoika.

Prace nad rozwiązaniem problemu trwają od wieków i zajmują się nimi zarówno poważne laboratoria, jak i amatorzy mądrości ludowych. To im zawdzięczamy pomysły na pułapki, w skład których wchodzą na przykład drożdże, cukier, czy też domowe przetwory. Mają one zwabić i uwięzić małych agresorów, ale czy są skuteczne? Opinie są podzielone, zdecydowanie jednak przeważają te negatywne. Może zatem warto zaufać nauce? Oddaje nam ona do dyspozycji pokaźny arsenał środków i urządzeń, których celem jest zagwarantowania ochrony domowego spokoju. Mamy do wyboru zarówno znane od pokoleń, wieszane pod sufitem taśmy samoprzylepne, jak i na wskroś nowoczesne aplikacje na smartfony, których celem jest emitowanie dźwięku odstraszające insekty. Taśmy dyskwalifikuje ich forma, w praktyce uniemożliwiającą stosowanie w pomieszczeniach mieszkalnych, skuteczność aplikacji należy włożyć między bajki. 

Proste i skuteczne rozwiązanie

Czy zatem pozostaje nam szczelne zamknięcie drzwi i okien, a tym samym rezygnacja z dostępu do świeżego powietrza? Odcięcie intruzom drogi do naszych mieszkań i domów to najskuteczniejszy sposób na poprawę jakości życia. Dodatkowo metoda jest nie tylko prosta, ale też wyjątkowo efektywna. Moskitiery ramkowe dostępne w ofercie renomowanego sklepu internetowego Rolety24, to produkty przygotowywane zgodnie z wymiarami podanymi podczas składania zamówienia. Indywidualne podejście i staranny montaż w połączeniu z zastosowaniem materiałów najwyższej zapewniają stworzenie skutecznej i trwałej bariery.

Nie tylko wymiar, ale także kolor i metody wykończenia podlegają daleko idącej personalizacji. Mamy wpływ na kolor moskitier, a ramy mogą stanowić elegancką imitację drewna lub stali. Wszystko to sprawia, że oprócz gwarancji spokoju zyskujemy atrakcyjny element, który w spektakularny sposób może ożywić aranżację mieszkania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here