Konsola – Niezbędny mebel w przedpokoju

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Skoro tak… to dlaczego przedpokój zwykle traktujemy po macoszemu? No właśnie! To przecież on stanowi wizytówkę całego domu. Przedpokojową aranżację warto więc dokładnie przemyśleć i zaplanować. Nie powinno w niej zabraknąć miejsca na konsolę.

Konsola do przedpokoju – niezbędna w każdym domu?

Nie ukrywajmy – urządzając przedpokój i korytarz nie skupiamy się za bardzo na konkretnym projekcie. Efekt? W miejscu, które odgrywa zasadniczą rolę w topografii naszego domu, mamy zbieraninę różnych, często zupełnie przypadkowych przedmiotów. Pora z tym skończyć. Aranżacja przedpokoju nie powinna odbiegać od pozostałych pomieszczeń. Zastanówmy się więc, jaki styl będzie dominował w naszych wnętrzach. Jeśli cenimy sobie klasykę, w takim tonie utrzymajmy też przedpokój, jeśli wolimi nowoczesność postawmy na designerskie elementy.

Ogromne znaczenie w całej aranżacji stanowią meble. Niezbędnym elementem – czy to w dużym domu, czy w niewielkim mieszkaniu w bloku – jest szafa. Do tego wieszak, odpowiednie miejsce do przechowywania kluczy, niewielka szafka na buty i wygodny fotel. Ogromną popularnością cieszą się również nowoczesne konsole do przedpokoju. To nic innego, jak specjalne przyścienne stoliki o wąskich blatach, opierające się na dwóch, a czasem czterech nogach. Jaka jest ich funkcja? Przede wszystkim dekoracyjna. To właśnie one nadają odpowiedni charakter danemu wnętrzu. To na nich możemy postawić elementy dekoracyjne, doniczki z kwiatami, lampę czy rzeczy, po które sięgamy wychodząc z domu, na przykład klucze, dokumenty i kluczyki od samochodu itd.

Jak wybrać konsolę do przedpokoju?

Oczywiście konsola na przedpokój nie może być zagracona. Musimy też uważać, aby niechcący nie zrobić z niej komicznej wystawki czy ołtarzyka. Nowoczesna konsola do przedpokoju to nie jest zbiór elementów z łapanki, ale praktyczny mebel. Jeśli chodzi o wzory, kolory i design, to pole do popisu jest ogromne. Wystarczy tylko wejść na stronę https://zona-design.pl/meble/konsole/ i zerknąć na szeroką ofertę. Producenci proponują wersje od bardzo minimalistycznych po niezwykle dekoracyjne. Z pewnością więc znajdziemy model odpowiedni do indywidualnych potrzeb i upodobań. Wolicie mebel w stylu retro, za sprawą którego przywołacie wspomnienia z przeszłości? A może taki o wyszukanym kształcie, przypominający dzieło sztuki? Żaden problem!

Najbardziej klasyczne będą oczywiście konsole drewniane do przedpokoju. Z kolei szklane konsole do przedpokoju będą pasować do nowoczesnych przestrzeni. Wiele modeli wyposażonych zostało w szuflady – dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania różnych przedmiotów, na przykład łyżki do butów, kluczy czy szczotki do ubrań. Jest to szczególnie ważne w przypadku mieszkań w blokach. Do niewielkich pomieszczeń idealnie sprawdzi się wąska konsola do przedpokoju. Możemy nad nią powiesić lustro – najlepiej, aby jego rama stylistycznie nawiązywała do mebla. To dzięki niemu nasze pomieszczenie zostanie optycznie powiększone. Te i wiele innych mebli do przedpokoju znajdziemy na stronie https://zona-design.pl/meble/do-przedpokoju/. Na zakończenie warto dodać, że mebel ten będzie również doskonale wyglądać w innych pomieszczeniach – na przykład w salonie czy też w sypialni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here