Betonowa ozdobna lampka nocna

Jednym z ciekawszych, który dotarł do naszych uszu, jest Kolor Roku 2024 wybrany przez czołowych designerów zrzeszonych pod znakiem marki AKzoNobel. Jak został on wybrany? Dzięki dokładnej analizie trendów z całego świata. Badano zarówno trendy wzornictwa, jak i codziennego życia.

Dzięki temu wiemy, że Kolor Roku 2024 to “Moc Ziemi” (Brave Ground), czyli ciepła, naturalna barwa będąca pośrednią między beżem i brązem. Specjaliści z AkzoNobel zbadali główny kierunek kolorystyczny. A my przedstawiamy oświetlenie na niego odpowiadające. Zapraszamy do zobaczenia, jakie beżowe lampki nocne czy brązowe lampki na stół będą popularne w 2024 roku!

Kolor roku 2024 wg AkzoNobel – czyli kogo?

Zanim zajmiemy się dokładnym opisem tego, jaka jest barwa roku 2024 i w jakie palety odcieni ją połączono, dowiedzmy się czym właściwie jest firma AkZoNobel, a właściwie Global Aesthetic Center AkzoNobel. Jest to holenderskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją między innymi farb. Koncern stale współpracuje z nim międzynarodowy zespół ekspertów wyznaczających kierunki w kolorach i designie. Obecnie, obok koloru roku, określili oni także palety ColourFutures czyli barwy, z którymi w nadchodzącym czasie najlepiej będzie łączyć “Moc Ziemi”. Ich zastosowanie wniesie do naszych wnętrz stabliność oraz tak nam potrzebną równowagę. Badanie wykonano już po raz osiemnasty.

Beżowe lampy stołowe – trend na 2024 rok

Rok 2024, a także nadchodzący 2025, dla wielu osób nie należą do łatwych. By zachować powodzenie, należy przyjąć konieczność wprowadzenia w swoim życiu zmian. I w tym właśnie ma pomóc przytulny, neutralny kolor roku 2024. “Moc Ziemi” ma skłonić nas do powrotu do życia prostszego i bliższego natury, a jednocześnie bardzo zdecydowanego. Dzięki temu, że na naszych szafkach staną przytulne, jasno brązowe lampki stołowe, będzie nam łatwiej na nowo znaleźć poczucie bezpieczeństwa, zainspirować się do działań rozwojowych i na nowo odkryć swój potencjał. A wszystko dlatego że wyciszymy, uspokoimy nasze umysły.

Z czym łączyć lampki kremowe?

By sypialnia, salon czy biuro, w którym ustawiona zostanie mała beżowa lampka, nie były nudne, warto je połączyć ze ścianami czy dodatkami w odcieniach z czterech palet ColorFutures (Kolor Przyszłości).

Przekształcenie kluczowych światowych trendów w inspirujące palety kolorów stanowiło w tym roku nie lada wyzwanie – stwierdziła Heleen van Gent, dyrektor kreatywna AkzoNobel. – Byliśmy świadkami bezprecedensowych zmian zachodzących globalnie i każdy z nas zmierzył się z doświadczeniami, które nie współgrają ze współczesnym światem. W tym samym czasie na nowo odkryliśmy bardziej pozytywne aspekty: solidarność społeczną i hojność obcych osób oraz uświadomiliśmy sobie, że wspólnie możemy dokonać niesamowitych rzeczy. Mamy odwagę podnieść się i ruszyć naprzód. Nasze domy stanowią azyl – miejsce do odbudowy, odnowy oraz przygotowania się do regeneracji.

Zestaw kolorów ekspresyjnych

W tej palecie dekoracyjne lampki nocne można śmiało łączyć z odważnymi lub subtelnymi odmianami czerwieni i różów. Pomoże to w nadaniu przestrzeni witalności oraz odpowiedniej werwy. Dzięki zastosowaniu wspomnianych, ekspresyjnych kolorów, w harmonijny sposób dodasz sobie pozytywnej energii. I mimo, że jest to połączenie nieco zaskakujące, na pewno spodoba się bardzo wielu osobom.

Paleta kolorów bezpiecznych

To coś dla tych, którzy najbardziej kochają klasyczne szarości, stonowane brązy czy inne neutralne tony. Te odcienie pochodzące z każdego zakątka świata dopełniają “Moc Ziemi”, a nam ułatwiają wykreowanie harmonicznej, jednolitej przestrzeni. Używając barw z tej palety nowoczesna nocna lampka o ostrych liniach będzie się wydawała łagodniejsza i bardziej subtelna. Dzięki temu całe wnętrze będzie też sprawiało wrażenie bardziej tradycyjnego, przyjaznego i ciepłego.

Zestaw odcieni ponadczasowych

Sama ziemista lampka już wydaje się być trendem, który będzie z nami przez lata. Ale gdy umieścisz ją w przestrzeni pełnej ponadczasowych brązów, żółcieni i ochr – możesz mieć pewność, że taki zestaw będzie się podobał naprawdę długo. Połączenie odcieni ponadczasowych jest energetyczne, ale przy tym nie przytłacza. W zamian za to inspiruje i poprawia atmosferę, czyni ją bardziej pozytywną.

Paleta odcieni Ziemi

Ostatni z zestawów kolorystycznych AkzoNobel to zestaw kolorów Ziemi. Co w nim znajdziesz? Przede wszystkim zielenie, szarości oraz błękity. Wybieraj je wszędzie tam, gdzie chcesz wprowadzić ducha przyrody, bliskości natury. Lampka nocna cielista połączona z taką tonacją to gwarancja spokoju oraz wysmakowanej prostoty. Dzięki nim nowoczesne wnętrze zyska nowy wymiar, idealny do duchowej odnowy i spokojnej regeneracji ciała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here