Łóżko do sypialni

Urządzanie i dekoracja sypialni to nie lada zadanie. Pomieszczenie to jest szczególne na tle wszystkich pozostałych składających się na nasze gospodarstwo domowe. W sypialni wypoczywamy, regenerujemy się, zażywamy relaksu, spędzamy chwile intymne. Warunkiem funkcjonalności sypialni jest oczywiście jej odpowiednie wyposażenie. Do najważniejszych elementów należy łóżko – kluczowy i centralny punkt każdej sypialni. W wyborze łóżka powinniśmy się kierować najważniejszymi kryteriami, dzięki którym unikniemy nieudanego zakupu.

Wymiary łóżka

Pierwszą i podstawową kwestią, nad którą powinniśmy się zastanowić przed zakupem łóżka, są jego wymiary. Do wyboru mamy różne opcje, dedykowane zarówno dla jednej, jak i dwóch osób. W przypadku łóżek jednoosobowych – najczęściej występującymi rozmiarami są:

  • 80 na 200 cm
  • 100 na 200 cm
  • 120 na 200 cm.

Szerokość łóżka powinniśmy dopasować zarówno do rozmiarów naszej sypialni, jak i naszych indywidualnych predyspozycji. Niektórzy po prostu potrzebują więcej przestrzeni do leżenia, by móc się wydajnie wyspać.

Łóżka dwuosobowe występują najczęściej w następujących rozmiarach:

  • 140 na 200 cm
  • 160 na 200 cm
  • 180 na 200 cm.

Z szeroką ofertą łóżek różnych rozmiarów możesz zaopatrzyć się na: https://www.meblezagrosze.pl/.

Rama łóżka

Rama łóżka to kolejna istotna sprawa w wyborze tego mebla. Zazwyczaj, ramy wykonywane są całkowicie z drewna. Najczęściej stosowanymi gatunkami są drewno dębowe, wyjątkowo wytrzymałe i odporne na oddziaływania fizyczne. Stosuje się także drewno bukowe oraz sosnowe. Rzadziej spotkamy ramy wykonane z innych gatunków drewna lub – płyt MDF.

Rama może wymagać uzupełnienia o stelaż. W takim wypadku warto dobrać stelaż wykonany z szerokich belek, rozstawionych w regularnych odległościach.

Materac – wygodna i komfort snu

Materac to istotna część każdego łóżka. W jego wyborze powinniśmy się kierować zarówno względami praktycznymi, jak i naszymi preferencjami dotyczącymi warunków snu. Zaczynając od najbardziej podstawowe sprawy – materac powinien być dopasowany do wymiarów łóżka, zarówno pod kątem szerokości, jak i długości.

Wśród rozmaitych rodzajów materacy znajdziemy przede wszystkim: sprężynowe, lateksowe, piankowe, kieszeniowe, termoelastyczne oraz bonellowe. Wybierając materac, powinniśmy dopasować jego stopień miękkości do ciężaru naszego ciała. Zbyt miękki materac może być niewygodny tak samo jak materac zbyt twardy. W obu przypadkach, spanie na takim materacu może się przyczynić do wystąpienia problemów z kręgosłupem i bólu pleców.

Warto także zainwestować w ochraniacz lub pokrowiec na materac. Jak dobrze wiemy – pokrowiec o wiele łatwiej wyprać (na przykład w zwykłej pralce) niż jakikolwiek materac.

Schowki i przechowywanie pościeli

W przypadku małych sypialni, chętnie sięgamy po łóżka pozwalające na przechowywanie różnych obiektów w ich obudowie lub pod ich ramą. W tym ostatnim przypadku, warto zaopatrzyć się w specjalne pojemniki do przechowywania pościeli. Zazwyczaj, mają one dużą powierzchnię oraz są niezbyt wysokie. Dzięki temu możemy w nich przechowywać po kilka kompletów pościeli i bez problemu wsuwać je i wysuwać spod łóżka.

Jeśli planujemy stosować tego typu pojemniki na pościel, należy zwrócić uwagę, by wybierane przez nas łóżko było wystarczająco wysokie. Wystarczającą wysokością będzie 30-40 cm ponad poziomem podłogi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here