Meble drewniane do rustykalnego salonu - jak je wybrać

Rustykalny styl jest w modzie od lat. Wyróżnia go ciepło, naturalność i nawiązanie do stylistyki retro. Jeżeli chcesz urządzić w swoim domu rustykalny salon, sprawdź, jakie meble wybrać. Dzięki nim przestrzeń będzie prezentować się wyjątkowo, a Ty wypoczniesz znacznie lepiej niż w nowoczesnym wnętrzu.

  1. Meble drewniane do salonu ponadczasowym wyborem
  2. Meble rustykalne – co je cechuje?

W rustykalnym salonie każdy poczuje się jak u siebie. Ciepłe barwy, naturalne materiały i wszechobecne drewno sprawiają, że pokój dzienny budzi pozytywne emocje i pomaga wyciszyć zmęczony umysł. Rustykalny styl jest dzięki temu coraz popularniejszy i pojawia się nie tylko w hotelach, wiejskich pensjonatach oraz restauracjach. Jeśli chcesz zaaranżować salon rustykalny we własnym domu, pamiętaj o wyborze odpowiednich mebli. Sprawdź, jak powinny wyglądać.

Meble drewniane do salonu ponadczasowym wyborem

W salonie dobrze sprawdzają się meble drewniane, które prezentują się znakomicie w każdym stylu, jednak w nowoczesnych aranżacjach zastępuje się je wyposażeniem wykonanym z innych materiałów. Meble drewniane są jednak niezastąpione w pokojach dziennych utrzymanych w stylu rustykalnym. Dzięki nim podkreśla się naturalność i ciepło rustykalnych wnętrz, a także nawiązuje się do klimatu góralskich lub wiejskich chat.

Meble drewniane sosnowe lub dębowe, niepokryte farbą lub kolorowym lakierem, są ponadczasowe, dlatego aranżacja rustykalnego salonu wygląda znakomicie przez lata. Dzięki temu pokój dzienny nie wymaga częstych zmian aranżacji i remontów, by prezentować się modnie i stylowo. Wystarczy raz wybrać solidne meble, a przez długi czas wszyscy goście i domownicy będą zachwyceni podczas wypoczywania w salonie.

Meble rustykalne – co je cechuje?

Rustykalne meble oferowane między innymi przez Natur Style to propozycja dla wszystkich osób, które cenią sobie naturalność w każdym rozumieniu tego słowa. Meble rustykalne są wykonane z drewna. Jego naturalna barwa, usłojenie, a nawet drobne niedoskonałości są podkreślane, a nie maskowane, by w pełni wydobyć urok desek. Szafy, kredensy, komody i inne meble drewniane w stylu rustykalnym są dość masywne, gdyż nawiązują do tradycyjnych mebli wiejskich. Jeśli szuka się nieco lżejszych rustykalnych mebli, można postawić na kredensy i witryny z licznymi przeszkleniami, które dobrze wyglądają nawet w małym salonie. Takie elementy wyposażenia są często pełne sentymentalizmu, gdyż nawiązują do mebli, jakie znajdowały się w starych domach dziadków. Jednocześnie rustykalne, przeszklone witryny są wyjątkowo eleganckie, co sprawia, że można na nie postawić bez żadnych obaw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here