Ocieplenie poddasza pianką

Obecnie mamy do czynienia ze szybkim wzrostem cen praktycznie wszystkich produktów, dotyczy to również wzrostu kosztów utrzymania domów i mieszkań. Drożeją praktycznie wszystkie media począwszy od prądu, gazu i wody a kończąc na opłatach za zagospodarowanie odpadów zarówno segregowanych jak i zmieszanych. To zjawisko trwające od kliku lat, ostatnio przybrała na sile i zmusiło wiele osób do poszukiwania oszczędności na użytkowaniu domów jednorodzinnych i wielorodzinnych.

Koszt ogrzewania domu stanowi obecnie jeden z największych wydatków, z jakimi zmagają się polskie rodziny. Dlatego wiele osób stara się współcześnie budować domy, które nie będą potrzebować dużej ilości energii do ogrzania w zimie. Jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o tym, że energia cieplna nie ucieka z naszego domu jest odpowiednie ocieplenie stropu i przestrzeni bezpośrednio pod dachem na poddaszu. Jak wskazują badania około trzydzieści procent energii cieplnej ucieka do góry i wydostaje się przez mostki termiczne na dachu. To bardzo duże straty energii i pieniędzy. Dlatego koniecznie trzeba zapobiegać tej utracie ciepła.

Najlepszym sposobem ocieplania poddasza, jest izolacja poddasza pianką. Jest to najszybsza metoda ocieplania, która wykwalifikowanej firmie zwykle zajmuje około jednego dnia roboczego. Ta metoda w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna i zdobywa coraz więcej zwolenników. Na pewno warto ją rozważyć, gdy chcemy ocieplić dom. Cena ocieplania poddasza pianką poliuretanową nie jest wysoka. Już za kilkadziesiąt złotych za metr kwadratowy, możemy cieszyć się ze szczelnego ocieplenia powierzchni, która tego wymaga.

Inną metodą ocieplenia poddasza jest użycie wełny mineralnej lub waty szklanej. Są to również metody polecane przez fachowców, ale o wiele bardziej pracowite, a co za tym idzie bardziej kosztowne. Ocieplanie wełną mineralna jest około dwa razy droższe od ocieplania piankami natryskowymi. Ten argument przemawia do bardzo wielu osób.

Pianka poliuretanowa posiada wiele zalet, oprócz atrakcyjnej ceny i szybkości wykonania izolacji termicznej jest bardzo szczelna i znacznie ogranicza występowanie mostków termicznych. To bardzo ważne, ponieważ znacznie ogranicza straty ciepła w domu.

Ocieplenie poddasza pianką pozwoli znacznie ograniczyć koszty ogrzewania domu jednorodzinnego, można nawet zużyć około trzydzieści procent mniej energii a co za tym idzie oszczędzić znaczną kwotę pieniędzy. Dzięki zastosowaniu dobrej izolacji domu, można z każdego nawet starego domu uczynić dom energooszczędny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here