Nowoczesne i klasyczne baterie umywalkowe

Baterie umywalkowe są koniecznymi dodatkami do każdej łazienki. Jednak podczas ich wyboru należy kierować się kilkoma ważnymi parametrami, które je opisują. Zobaczmy, na co warto zwrócić uwagę, a także jakiego rodzaju baterie będą najlepsze do różnych pomieszczeń i wystrojów.

Gdzie znajdzie się bateria?

Klasyczne baterie umywalkowe były ustawiane na powierzchni umywalki, w specjalnie przygotowanym do tego miejscu, które gwarantowało, że wylewa będzie idealnie umiejscowiona: na właściwej wysokości, w dobrej pozycji. Coraz częściej jednak rezygnujemy z tego rozwiązania na rzeczy ustawienia baterii poza umywalką, na blacie. Takie wolnostojące baterie trzeba odpowiednio dopasować zarówno pod względem samego ustawienia, jak i ich rodzaju, aby uzyskać najbardziej funkcjonalne rozwiązanie.

Wysokość wylewki

Kolejnym ważnym parametrem każdej baterii umywalkowej jest wysokość, na której znajduje się wylewka. Powinna zostać dopasowana do rodzaju umywalki. Zazwyczaj bowiem przyjmuje się, że wylewka powinna znajdować się około 25-30 cm nad brzegiem umywalki. 

Wysokość ta może się jednak nieco zmieniać, jeśli weźmiemy pod uwagę, że inaczej prezentują się umywalki nablatowe i wpuszczane w blat. Są one też zupełnie inne pod względem funkcjonalności, co przekłada się na konieczność dopasowania wysokości wylewki do konkretnego typu, aby uzyskać optymalny dostęp do wody.

Stylizacja nowoczesna czy tradycyjna?

Bardzo ważną cechą każdej baterii łazienkowej jest jej wygląd. Możemy mieć do czynienia zarówno z bateriami o klasycznej stylizacji, jak i z nowoczesnymi. Najbardziej tradycyjne zazwyczaj wyposażone są w dwa kurki o gwiaździstym lub krzyżykowym kształcie. Mogą być przy tym wykonane z mosiądzu czy ceramiki lub z obu tych materiałów, połączonych ze sobą. Świetnie wyglądają w tradycyjnych wystrojach wnętrz, a niektóre z nich nadają się także do pełnych przepychu pomieszczeń w typie glamour.

Z kolei nowoczesne stylizacje zazwyczaj opierają się o proste, geometryczne kształty i ostrzejsze linie. Baterie umywalkowe Tres doskonale wpisują się w ten trend, ponieważ wiele z nich ma kwadratowy lub prostokątny przekrój i bardzo modernistyczny wygląd. Dzięki temu możemy je swobodnie umieszczać w najnowszych łazienkach, a ich wygląd przez długi czas będzie zachwycał swoim surowym pięknem. Te drugie lepiej będzie dobrać też do bardziej nowoczesnych umywalek, jak choćby prostokątne umywalki nablatowe z wysokimi, cienkimi ściankami.

Kolor baterii

Jeśli dopasowałeś już baterię do umywalki pod kątem kształtu i ustawienia, pora na wybór koloru. Najbardziej popularnym z nich od wielu lat jest chromowany srebrzysty odcień. Warto przy tym podkreślić, że taka stylizacja jest niesamowicie uniwersalna i pasuje do wielu innych rozwiązań.

Jednak oprócz klasycznych, srebrzyście chromowanych baterii, możemy też wyróżnić baterie w innych odcieniach, jak choćby głęboka czerń. Są idealne do naprawdę unikatowych pomieszczeń, w których nowoczesna stylizacja i mocniejsze, współczesne kolory dobrze ze sobą współgrają. Wśród nich z pewnością na uwagę zasługują sobie czarne baterie, które mają bardzo elegancki wygląd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here