Palmiarnia w Wałbrzychu

Jest nie lada gratką dla miłośników przyrody oraz obiektem, który może się pochwalić ciekawą historią. Palmiarnia, ściśle związana z pobliskim zamkiem Książ, to jedna z ważniejszych atrakcji, jakimi może nas oczarować Wałbrzych. Dlaczego w czasie wycieczki po tej części Dolnego Śląska warto jej poświęcić nieco więcej uwagi?

Palmiarnia w Wałbrzychu jest obiektem, który może się pochwalić bardzo ciekawą historią. Powstała z inicjatywy ostatniego przedstawiciela rodu Hochbergów na Zamku Książ – Jana Henryka XV, który chciał w ten sposób zrobić wyjątkowy prezent swej małżonce – Marii Teresie Cornwallis – West. Daisy była znana jako wielbicielka kwiatów, nic więc dziwnego, że palmiarnia miła się dla niej stać bardzo ważnym i atrakcyjnym miejscem.

W latach 1908-1911 powstała zatem piękna palmiarnia, która do dziś zachowała swą pierwotną formę. Dziś w jej wnętrzu rośnie ponad 250 gatunków roślin, w gronie których pojawiają się ciekawe gatunki pochodzące z różnych stref klimatycznych. Całość tworzy piękną kolekcję, którą zachwycają się nie tylko miłośnicy przyrody, ale i ci turyści, którzy w rejonie Wałbrzycha chcą spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób. Wielką atrakcją jest tu jedyna w Polsce stała Wystawa Bonsai, choć i rosarium, i kolekcja kaktusów mogą zrobić wielkie wrażenie na zwiedzających.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułFeng shui w ogrodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here