Poradnik dekoracyjny młodej mamy, gdzie szukać inspiracji na imprezowe dekoracje?

Bycie mamą to nie tylko długa lista codziennych obowiązków. To również chwile radosne i przyjemne, o których wyjątkowości można przekonać się już na etapie ciąży, jak chociażby podczas przyjęcia baby shower dedykowanemu na cześć kobiety przy nadziei. Jednak wielkie przyjęcia to również wielkie przygotowania, u których podstaw leży nie tylko smaczne jedzenie i wyborowi goście, ale również stylistycznie dopasowane dekoracje. Gdzie ich szukać? Oczywiście w sklepie Kucmar.pl, który obok bogatej oferty akcesoriów okolicznościowych, oddaje do użytku praktyczne poradniki z cennymi wskazówkami niezbędnymi do przygotowania różnorodnych imprez.

Bociankowe, baby shower, cha de bebe, valaikapu – czyli o historii przyjęć na cześć przyszłej mamy

Siostra, córka, kuzynka lub przyjaciółka spodziewają się narodzin dziecka? To świetnie! W takim razie warto zorganizować im baby shower, na którym wspólnie będziecie cieszyć się z maluszka, który niebawem zawładnie całym jej życiem. To przyjęcie – wbrew ogólnym przekonaniom – nie jest niczym nowym, albowiem już w tradycji krajów anglosaskich praktykowane było na cześć przyszłej mamy. Kobiety spotykając się oblewały (stąd ta nazwa, w dosłownym rozumieniu oznaczająca „dziecięcy prysznic”) ciężarną prezentami, służąc jej przydatnymi radami i wskazówkami. Jednak zwyczaj celebrowania radości z okazji przyjścia na świat dziecka jest o wiele starszy. W Ameryce Południowej organizuje się cha de bebe, czyli dziecięcą herbatkę, w Indiach zaś urządza się valaikappu, gdzie kobiety zakładają przyszłej mamie bransoletki na szczęście. Niezależnie od tego, gdzie baby shower jest organizowane, wymaga specjalnej oprawy. Czym bowiem byłaby bociankowa impreza bez odpowiednio dobranych ozdób i dekoracji, eksponujących klimat i atmosferę przyjęcia? W poszukiwaniu idealnych dodatków, warto odwiedzić sklep Kucmar.pl, w którym znajdziemy szeroki wybór produktów i akcesoriów niezbędnych do organizacji imprezy.

Co? Gdzie? Jak?

Na początku należy sobie odpowiedzieć na najważniejsze pytanie. Mianowicie, kto odpowiada za przygotowanie imprezy na cześć przyszłej mamy? Zwykle są to kobiety z jej najbliższego otoczenia, z którymi jest najbardziej związana. Wszystko dlatego, aby ciężarna mogła poczuć się w tym dniu wyjątkowa. W dalszej kolejności – kiedy organizuje się baby shower? O ile nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, impreza przypada na ostatni trymestr ciąży, między 7. a 9. miesiącem. Generalnie chodzi o to, aby odbyła się jeszcze przed narodzinami dziecka, zanim rodzice na dobre wpadną w wir codziennych obowiązków nad maluszkiem. Samo przyjęcie nie powinno też trwać zbyt długo, aby w ten sposób niepotrzebnie nie forsować przyszłej mamy.

I ostatnia kwestia – gdzie zorganizować przyjęcie? W tym zakresie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, albowiem impreza może odbyć się zarówno w mieszkaniu jednej z uczestniczek, ogrodzie, a nawet w restauracji.

3,2,1 – start! Organizujemy baby shower dla przyszłej mamy!

Po ustaleniu kwestii czysto formalnych, można przejść do kolejnych etapów organizacji baby shower. Skupimy się na dekoracjach, które w bezpośrednim zakresie ożywią całą imprezę. Dopasowane do płci jeszcze nie narodzonego smyka, stworzą oryginalny klimat przyjęcia, pozytywnie nastrajający do udanej zabawy. I odpowiednio, jeśli na świat ma przyjść dziewczynka, dekoracje zwykle utrzymane są w kolorystyce różowej, niebieskiej zaś, gdy świętuje się narodziny chłopca. Oczywiście nie jest to regułą, albowiem wybór koloru przewodniego w decydującej mierze ustala organizatorka, po wcześniejszym uzgodnieniu tego z główną zainteresowaną. Cała stylistyka baby shower zbliżona jest do przyjęcia urodzinowego. Różnica jest taka, że poszczególne elementy wystroju inspirowane są przedmiotami i symbolami związanymi z niemowlęciem. Mowa oczywiście o wszelkiego rodzaju wózkach, stópkach, bucikach, ubrankach itp.

Najważniejszym meblem dekoracyjnym jest oczywiście stół, na którym dumną rolę odegrają stylistycznie dobrane  talerzyki, kubeczki, serwetki, sztućce czy słomki, będące tłem dla różnorodnych słodkości. Wśród łakoci centralne miejsce zajmie tort, który także wymaga specjalnej oprawy. Można skorzystać z gotowych pikerów, czyli papierowych ozdób umieszczonych na drewnianym patyku, który wystarczy wbić w ciasto, aby cieszyć się pięknym wyglądem. W ten sam sposób ozdobić można pozostałe słodycze i przekąski, zachowując tym samym spójny motyw imprezy.

Oprócz dekoracji na stole, równie istotne są te znajdujące się w jego bliskiej odległości. Mowa oczywiście o balonach na baby shower, papierowych kulach, girlandach czy serpentynach, których ogromna różnorodność w sklepie Kucmar.pl pozwoli dobrać kompletny zestaw pasujący do tematu przewodniego przyjęcia.

Więcej informacji na temat organizacji baby shower znaleźć można w poradniku –  https://kucmar.pl/Baby-shower-jak-zaaranzowac-impreze-dla-przyszlej-mamy-cinfo-pol-32.html. W artykule znajdują się wskazówki dotyczące menu, zabaw i gier uświetniających całą imprezę wraz z propozycją prezentów dla przyszłej mamy.

Roczek zleciał jak jeden dzień, czyli o organizacji tej wyjątkowej uroczystości

Po niezapomnianym baby shower, kolejna fantastyczna okazja do wspólnego świętowania przypadnie w pierwsze urodzinki maluszka. W tym przypadku, podobnie jak w innych, znamienną rolę odegrają dodatki, które podkreślą wyjątkowy nastrój całej uroczystości. A jak przystało na ważną okoliczność, pierwszym punktem organizacji jest zakup zaproszeń. Dostosowane nie tylko do wieku dziecka, ale również jego płci. Często udekorowane słodkimi motywami, jak w przypadku tych, które w swojej ofercie posiada sklep Kucmar.pl. Gdy zaproszenia zostaną rozdane, można przystąpić do kolejnego, niezwykle przyjemnego etapu przygotowań, jakimi jest dekoracja stołu. Miłym akcentem są stylistycznie dopasowane do charakteru przyjęcia winietki z imieniem i nazwiskiem umieszczone pośród pozostałych urodzinowych ozdób. W towarzystwie obrusów, talerzyków, kubeczków, konfetti czy świeczek na tort nie tylko oddadzą klimat uroczystości, ale również ułatwią późniejsze sprzątanie po imprezie.

Dekoracja przyjęcia urodzinowego nie ogranicza się wyłącznie do stołu. Równie ważnym elementem jest ozdobienie pokoju, w jakim odbędzie się zabawa. Pomocne w tym zakresie będą dodatki wiszące, w postaci papierowych kul, rozet, pomponów, a także girland czy banerów z urodzinowymi hasłami. Nie wspominając już o szerokiej ofercie rozmaitych balonów, bez których nie mogłaby odbyć się żadna impreza. W kształcie serduszka, kokardki, z cyfrą 1 czy z napisem „Mam już roczek” – wybór jest ogromny! W zależności od indywidualnych preferencji, do nabycia pojedynczo, jak i w zestawie.

Przede wszystkim – zabawa!

Pierwsze urodzinki dziecka to radosny czas, który przypieczętowuje minione 12 miesięcy wspólnego poznawania się. Niech zatem towarzyszy mu równie radosna atmosfera. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie garść zabawnych akcesoriów, jakie w swoim sklepie posiada nasz sklep. Papierowe korony w groszki w wariancie dla chłopca, jak i dziewczynki uczynią z jubilata prawdziwego króla imprezy. Nie wspominając już o tym, ze będą świetnym tłem dla pamiątkowych zdjęć. Dla pozostałych gości interesującą opcję stanowić będą czapeczki urodzinowe, które wraz z rozwijanymi gwizdkami hucznie ogłoszą wszystkim tą wzniosłą uroczystość!

Pamiętaj o podziękowaniu!

O ile podziękowania dla gości komunijnych czy weselnych są czymś absolutnie niezbędnym, o tyle w przypadku innych uroczystości, jak chociażby roczku, są jeszcze mało popularne. A szkoda, bo wręczenie drobnego upominku biesiadnikom byłoby miłym gestem, który z pewnością na długo zapisałby się w ich pamięci. Zwłaszcza, kiedy posiadałby atrakcyjną oprawę. Woreczki z organzy czy stylowe pudełeczka świetnie sprawdzą się na tym polu. Wypełnione drobnymi słodyczami upamiętnią ten szczególny dzień.

Aby dowiedzieć się więcej na temat organizacji pierwszych urodzin dziecka, odsyłamy do poradnika https://kucmar.pl/Jak-zorganizowac-pierwsze-urodziny-dziecka-cinfo-pol-33.html, który w sposób szczegółowy, krok po kroku, przeprowadzi przez kolejne etapy przygotowywania zabawy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here