Rury preizolowane

Odpowiednia izolacja rur instalacyjnych może sprawić, że praca całego systemu będzie prawidłowa oraz bardziej efektywna. Prócz tego warto także zwrócić uwagę na sposób montażu i ułożenia rurociągów. To zadanie najlepiej jest zostawić w rekach specjalistów, którzy wiedzą jak w odpowiedni sposób zbudować całą sieć przesyłową. Jeśli chcesz wyeliminować możliwość uszkodzeń mechanicznych rur podczas montażu oraz potencjalnych awarii w przyszłości, to powinieneś postawić na rurociągi preizolowane pex podwójne. Dzięki temu będziesz miał pewność, że sieć przesyłowa posłuży Ci przez wiele lat i będzie wydajna. Zobacz, z czego składa się rura preizolowana i jakie ma zastosowanie w codziennym życiu.

Budowa rury preizolowanej

Rura tego typu składa się z kilku podstawowych warstw. Podstawą jest rura przesyłowa, której główną funkcją jest transport mediów takich jak np. woda. Może ona transportować zarówno czynnik grzewczy, jak i chłodzący. Rura przesyłowa może być wykonana z różnych materiałów, ale do najpopularniejszych zalicza się stal, miedź lub tworzywo sztuczne. Każdy z tych surowców ma swoje indywidualne właściwości, które warto poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Następną warstwę w rurze preizolowanej stanowi rura osłonowa. Oddziela ona rurę przesyłową, czyli pierwszą warstwę od izolacji. Zadaniem rury osłonowej jest oddzielenie obu tych warstw, aby umożliwić poprawną pracę izolacji, a także ochronienie rury przesyłowej przed uszkodzeniami mechanicznymi. Rura osłonowa jest najczęściej zbudowana z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest sprężysta. Ostatnią warstwę rury preizolowanej stanowi otulina piankowa. Warstwa izolacyjna stanowi zabezpieczenie przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami. Jej grubość zależy od średnicy rury oraz tego, do czego ma być ona przeznaczona. Im wyższa będzie temperatura transportowanego rurą przesyłową czynnika, tym grubsza będzie warstwa izolacyjna.

Zastosowanie rur preizolowanych

Rury preizolowane są stosowane głównie w ciepłownictwie i są używane do przesyłu czynnika grzewczego do odbiorcy. Warto jednak wiedzieć, że za ich pomocą mogą być także przesyłane czynniki chłodzące. W naszym kraju rury tego typu zaczęto stosować ok. lat 90 XX wieku. Wcześniej stosowano rury stalowe, które nie były aż tak odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz często dochodziło w nich do różnorodnych awarii. Wykorzystanie odpowiedniej warstwy izolacyjnej w rurach preizolwanych sprawia, że można je stosować w skrajnych temperaturach. Co więcej, można je montować pod ziemią, jak i na jej powierzchni. Sprawdzą się też w budowie sieci bliskiego i dalekiego przesyłu. Można więc powiedzieć, że sprawdzą się one w większości przypadków. Rurociągi preizolowane https://synco.pl/oferta/rurociagi-preizolowane-pex/podwojny/  można zastosować w budowie sieci, które mają przesyłać ciepło w wyniku spalania biomasy.

Stosując tego rodzaju rury, można zaoszczędzić sporo czasu na budowie – szczególnie jeśli w grę wchodzą trudne tereny. Montaż rur preizolowanych nie jest skomplikowany, a elastyczność rur sprawia, że prace przebiegają sprawnie i bez większych komplikacji. Zaletą rur preizolowanych, która może Cię przekonać, do ich zastosowania w budowie sieci jest to, że warstwa izolacyjna ma właściwości wygłuszające hałas. W momencie, gdy przez rurę przesyłową będzie płynąć ciecz pod wysokim ciśnieniem, to izolacja zagłuszy ten hałas. Jak widzisz, istnieje wiele powodów, dla których warto stosować rurociągi preizolowane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here