Sprawdzone sposoby na ocieplenie poddasza

Już od dawna wiadomo, że utrzymanie ciepła w domu zależy od dwóch podstawowych rzeczy. Po pierwsze od sposobu ogrzewania, a po drugie od stopnia ocieplenia budynku. Nawet najbardziej wydajny piec lub kominek nie zagwarantują nam ciepła przez dłuższy czas, gdy nasz dom nie będzie odpowiednio zabezpieczony przed jego utratą. Jeszcze większe znaczenie ma ocieplenie poddasza. Jeśli poddasze zostało przeznaczone do celów użytkowych, to niezbędne jest jego bezpieczne i trwałe ocieplenie.

Ocieplenie poddasza – samodzielnie czy ze specjalną firmą?

W naszym kraju ciągle jeszcze wiele prac budowlanych wykonywanych jest samodzielnie przez właścicieli domów. Jest to uzasadnione w przypadku, gdy posiada się odpowiednią wiedzę i tak zwaną smykałkę. Jednak zdecydowana większość z nas takich umiejętności nie posiada i korzysta z usługi fachowców, którzy nie tylko znają się na rzeczy, ale także mają dostęp do najnowszych produktów, narzędzi i metod ich stosowania.

Niezależnie czy zaplanowaliśmy samodzielne ocieplenie poddasza, czy skorzystanie z usługi specjalisty, warto rozpatrzyć ofertę firmy CELS. Jest to firma, która oferuje:

  • sprzedaż hurtową i detaliczną produktów niezbędnych do ocieplenia poddasza,
  • wypożyczenie maszyny do samodzielnego ocieplenia dachu,
  • sprzedaż materiału wraz z realizacją usługi ocieplenia.

Firma CELS posiada 20-letnie doświadczenie i wiele oddziałów w całej Polsce. Jest autoryzowanym sprzedawcą znanych na całym świecie marek izolacyjnych, takich jak: SOUDAL oraz ROCKWOOL. Współpraca z firmą może dotyczyć także zakupu i montażu drzwi, okien i bram garażowych. Osoby zainteresowane ofertą, mogą wysłać zapytanie poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie internetowej firmy lub skontaktować się telefonicznie z regionalnym przedstawicielem handlowym.

Jeśli chodzi o sposoby ocieplenia dachu lub poddasza, to obecnie proponuje się skorzystanie z jednej z dwóch metod: ocieplenia pianką PUR oraz ocieplenia wełną skalną.

Ocieplenie wełną skalną

Granulat wełny skalnej to produkt najwyższej jakości. Ocieplenie wełną skalną to gwarancja, zarówno bardzo dobrej izolacji cieplnej, jak izolacji akustycznej. Wełna jest stosunkowo łatwa do aplikacji w trudnodostępnych miejscach. Jej parametry pozwalają na dokładność wykonania izolacji.

Co istotne, wełna skalna jest materiałem niezwykle trwałym. Nie zmienia swoich właściwości wraz z upływem czasu. Warto podkreślić, że jest niepalna i zapewnia swobodny przepływ pary wodnej.

Wykonanie ocieplenia tą metodą jest atrakcyjne cenowo. Decydują się na nią osoby, które zwracają uwagę na koszty, ale jednocześnie oczekują wysokiej odporności i trwałości zastosowanego materiału.

Ocieplenie pianką PUR

Alternatywą dla ocieplenia za pomocą wełny jest ocieplenie natryskowe pianką poliuretanową PUR. Wykonanie ocieplenia za pomocą pianki warto zlecić fachowcom. Niezmiernie ważne jest bowiem dobranie odpowiedniego rodzaju pianki, jak również jej właściwe użycie.

Ocieplenie pianką PUR wykonuje się przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu. Jest to metoda szybka i precyzyjna. Pianka dociera we wszystkie zakamarki, dzięki czemu zapewnia optymalną szczelność. Wybierając produkt służący do ocieplenia poddasza, warto sprawdzić czy posiada odpowiednie certyfikaty. Firma CELS oferuje jedynie certyfikowane materiały, które są bezpieczne zarówno dla człowieka, jak i środowiska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here