Gdy widzisz umiejętnie pielęgnowane drzewko bonsai, natychmiast pojawia się pokusa, by sprawić sobie taką samą roślinę. Zakup bonsai w Częstochowie nie powinien stanowić większego problemu. Drzewka są łatwo dostępne w supermarketach oraz centrach ogrodniczych. Sprowadzają je też niektóre kwiaciarnie. Co więcej, istnieją ogólnopolskie sklepy internetowe wyspecjalizowane w sprzedaży bonsai, dzięki czemu każdy może kupić drzewko bez szukania rośliny po całym mieście.

Gdzie kupić bonsai?

Sama możliwość kupienia nie oznacza jednak, że warto na dany produkt postawić. Jeśli chcesz kupić bonsai w Częstochowie, wątpliwości powinny wzbudzić przede wszystkim oferty supermarketów. Duże sieci regularnie oferują drzewka, które wygląda zgrabnie… ale tylko na pierwszy rzut oka. Z bliska okazuje się, że mają blizny po zbyt ciasnym obwiązaniu. Zdarzają się też drzewka przyschnięte lub przelane. Produkcja na masową skalę zdecydowanie nie służy sztuce bonsai, podobnie jak pielęgnacja przez obsługę supermarketu. Co więcej, może się zdarzyć, że zakupiona roślina szybko straci liście i zacznie usychać, mimo że w sklepie prezentowała się całkiem ładnie. To wina zredukowanego systemu korzeniowego, który nie jest w stanie pobrać odpowiedniej ilości wody z niewielkiej doniczki.

O wiele lepszym wyborem będą więc centra ogrodnicze, kwiaciarnie i dedykowane sklepy internetowe. W tym ostatnim przypadku warto wybrać sprzedawcę oferującego własny transport. Wówczas będziesz mieć gwarancję, że drzewko zostanie dostarczone w dobrym stanie.

Jak hodować bonsai w Częstochowie?

Urok niewielkich drzewek zachęca do hodowli, ale czy będziesz w stanie zająć się bonsai w Częstochowie, która jest przecież dużym ośrodkiem miejskim? Jak hodować takie drzewko w mieście?

Najłatwiejszym wariantem jest oczywiście bonsai w ogrodzie. Jeśli tylko dysponujesz dużą działką, możesz posadzić zgrabne drzewko przed lub za swoim domem. Początkującym hodowcom zalecamy jednak wcześniejsze zapoznanie się z wymaganiami drzewek i warunkami glebowymi na działce. Drzewa takie, jak sosna wydmowa są w stanie rosnąć nawet na trudnych podłożach, ale nie wszystkie drzewa będą tak „tolerancyjne”.

Alternatywą jest zgrabne drzewko bonsai wewnątrz mieszkania. Jeżeli chcesz hodować bonsai w Częstochowie posiadając mieszkanie w bloku czy domu bez ogródka, możesz z powodzeniem ugościć bonsai w salonie czy przedpokoju. Tu jednak znów trzeba zwrócić uwagę na specyfikę poszczególnych gatunków. Większość roślin, które ładnie rosną na zewnątrz, nie sprawdza się pod dachem. I na odwrót – są takie, które właśnie w pomieszczeniu poradzą sobie lepiej niż na zewnątrz, gdzie narażone byłyby na mrozy lub ostre słońce. Wśród gatunków indoor sprawdzi się np. azalia indica, fikus retusa czy też dąb korkowy. Natomiast bonsai zewnętrzne to klony, sosny, jałowce czy graby.

[Głosów:7    Średnia:3.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here