Ile lamp wybrać do sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym, wbrew pozorom, spędzamy dużo czasu. Oczywiście, głównie śpimy, ale również wypoczywamy, czytamy, bawimy się. Aby sypialnia zapewniała optymalny komfort dla domowników, warto pamiętać nie tylko o wygodnym łóżku, ale również o jej odpowiednim oświetleniu.

Dobranie oświetlenia do sypialni może wydawać się prostym zadaniem, ale warto wskazać, że w rzeczywistości znalezienie idealnych lamp może nie być tak proste, jak może się wydawać. Na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Lampa główna – ogólne oświetlenie sypialni

Główną lampą w sypialni, czyli taką, która pozwala na ogólne oświetlenie pomieszczenia, najczęściej jest lampa sufitowa. Może być to model wiszący, ale można też zdecydować się na montowane pod sufitem reflektory na listwie albo plafony, które sprawdzą się wtedy, gdy sufit jest dość niski.

Lampa główna powinna zapewniać całościowe oświetlenie pomieszczenia, czyli należy wyposażyć ją w mocniejszą żarówkę. Najlepiej, aby miała odcień ciepłej bieli, ponieważ doskonale sprzyja wtedy relaksowi.

W sypialni można także umieścić oczka świetlne albo taśmy ledowe, które najlepiej komponują się wraz z sufitem podwieszanym. Najwygodniejsze to te, którymi możemy sterować z użyciem pilota.

Lampy dodatkowe – nie tylko nocne

Oprócz lamp głównych do salonu warto także wybrać lampy dodatkowe, które będą zapewniały klimatyczne, przytłumione światło. Takie lampki umieszczane są po jednej albo po obu stronach łóżka, aby mieć do nich łatwy dostęp.

W sklepach możemy znaleźć różne lampki nocne do sypialni. Mogą być to zarówno lampki standardowe umieszczane na stolikach nocnych, ale można również zdecydować się na inne modele, na przykład podłogowe lampy Philips czy lampy wiszące, które podwieszone są na kablach zwisających z sufitu. W sypialniach także montuje się kinkiety.

Jako lampy dodatkowe w sypialni mogą sprawdzić się również różnego rodzaju łańcuchy świetlne, na przykład z bawełnianych kuleczek, świece oraz lampiony, które wprowadzają do wnętrza miły, relaksujący akcent.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here