jadalnia z salonem

Urządzenie jadalni to nie lada przyjemność, warto jednak dobrze się do tego przygotować. Jadalnia może spełniać wiele funkcji i nie musi służyć nam tylko do konsumpcji codziennych posiłków – to także miejsce, gdzie możemy celebrować wspólny czas przy stole. A jeśli chcemy po prostu się zrelaksować, jadalnię możemy połączyć z wygodnym salonem.

Jak urządzić jadalnię z salonem?

Jeśli chcemy w pomieszczeniu urządzić jednocześnie jadalnię i salon, warto wykazać się sprytem. Jadalnia z salonem to rozwiązanie dla małych mieszkań, choć w przypadku większych powierzchni również możemy pokusić się o taką aranżację. Jednak jeśli mamy niewielkie mieszkanie, i takie też jest pomieszczenie, w którym zamierzamy urządzić jadalnię z salonem, warto powiększyć nieco optycznie lokum. Aby jadalnia z salonem sprawiała wrażenie większej, ściany oraz całe otoczenie pomieszczenia powinny być utrzymane w jasnych barwach.  Białe lub kremowe ściany dodadzą jadalni z salonem głębi i objętości.

Równie dobrym pomysłem jest powieszenie na ścianach luster, które są znanym trikiem, stosowanym przez wszystkich projektantów wnętrz.

Oczywiście nie obejdzie się bez dobrania odpowiednich mebli – to one odpowiadają za cały klimat i wystrój Twojego pomieszczenia.

Jakie meble do jadalni z salonem?

Jeśli zależy nam na  tym, aby optycznie powiększyć pomieszczenie, meble, które kupimy do jadalni nie powinny być duże. Najlepiej byłoby, gdyby ich kształty były opływowe i gdyby zajmowały one przestrzeń w sposób jak najbardziej optymalny.

W każdej jadalni musi znajdować się stół i krzesła, ale jeśli jadalnię łączymy z salonem, najlepszą opcją jest zakupienie stołu rozkładanego, jak również składanych krzeseł. Taki stolik ma tę zaletę, że kiedy przyjdą do nas goście, bez trudu możemy rozłożyć powierzchnię blatu.

Ważne jest także, żeby rozdzielić odpowiednio partie pomieszczenia służące do poszczególnych czynności. Jeśli nie posiadamy dodatkowego lokum  na kuchnię, aneks kuchenny możemy od reszty pomieszczenia przedzielić na przykład bufetowym blatem, na którym podawane mogą być potrawy.

W pomieszczeniu powinieneś wydzielić także osobną strefę „wypoczynkową”, która będzie pełniła funkcję salonu. Kanapa czy stolik kawowy, który zakupisz w tym celu nie muszą być duże – ważne, żeby były wygodne. Kanapa lub sofa może stać tuż przy ścianie.

Zalety jadalni z salonem

Urządzenie jadalni i salonu jednocześnie to duże wyzwanie jednak niewątpliwie ma swoje plusy. Przy odpowiednim wykorzystaniu przestrzeni możemy urządzić funkcjonalny salon z wieloma zaletami jadalni. Jest to duża oszczędność, ponieważ wiele mebli będzie będzie miało podwójne zastosowanie. Dodatkowo, salon z jadalnią powinien być utrzymany w jednym stylu, co sprawia, że nie musimy kupować osobno akcesoriów potrzebnych do urządzenia drugiego pomieszczenia. Jadalnia to miejsce, w którym powinniśmy się czuć dobrze – przytulność salonowych mebli doda temu miejscu jeszcze więcej uroku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here