Lampy Artemide – czy warto je kupować?

0
791

Wszyscy wiemy, że najistotniejszą rolę w aranżacji wnętrza odgrywa odpowiednio dobrane oświetlenie. Powinno ono eksponować najbardziej atrakcyjne elementy przestrzeni i niwelować wady. Szukając idealnych lamp do naszego wnętrza, z pewnością zetknęliśmy się z marką Artemide. Czy warto je kupić?

Historia lamp Artemide

Artemide jest marką wywodzącą się z Mediolanu. Fabryka założona przez Ernesto Gismondiego i Sergio Mazzę powstała w 1960 roku. Nazwa firmy pochodzi od imienia greckiej boginii księżyca, tym samym wiąże się z tajemniczością wszechświata, co zainspirowało projekty Artemide. Obecnie, po kilkudziesięciu latach, Artemide stanowi czołową markę na rynku oświetlenia, znaną i rozpoznawaną na całym świecie.

Lampy Artemide – różnorodność wzorów i rodzajów

Oferta lamp Artemide jest bardzo szeroka. Można tu wyróżnić lampy sufitowe, lampy stołowe, lampy biurkowe, kinkiety i plafony, a nawet oświatlenie zewnętrzne. Wzornictwo lamp Artemide jest bardzo bogate. Można tu znaleźć zarówno lampy klasyczne, nowoczesne, jak również oparte na inspiracji kultury europejskiej i sztuki dalekowschodniej. Każda z lamp Artemide to swoistego rodzaju perełka, wyróżniająca się atrakcyjnym, unikalnym wyglądem, wykonana z dbałością o detale, o mniej lub bardziej fantazyjnym kształcie. Tworzone przez projektantów artystów stanowią swego rodzaju dzieła współczesnej sztuki.

Lampy Artemide – zastosowanie

Różnorodność lamp Artemide sprawia, że sprawdzają się one w bardzo szzerokim zakresie zastosowania. Lampy Artemide dają wiele mozliwości aranżacji zarówno w domach czy mieszkaniach, jak również w instytucjach użyteczności publicznej, biurach, restauracjach czy hotelach.

Najbardziej znanym, kultowym produktem marki Artemide jest lampa biurkowa Tolomeo. To przykład lampy ponadczasowej. Lampa charakteryzuje się ruchomymi przegubami i wystającą głowicą, dzięki czemu można indywidualnie ustawiać i dopasowywać poszczególne ramiona dla stworzenia perfekcyjnego oświetlenia.

Innym interesującym modelem jest Alfa – lampa stołowa zaprojektowana w latach 60., ale nadal popularna w sprzedaży i dostępna na indywidualne zamówienie. Posiada ona metalową niklowaną konstrukcję i klosz z kryształowego szkła oraz podstawkę z czarnego marmuru. Zarówno metal jak szkło i marmur są ręcznie obrabiane.

Jeśli poszukujemy lampy sufitowej, warto zwrócić uwagę na lampę wiszącą Mercury. Posiada ona aluminiowy dysk, który stał się bazą dla zawieszenia fantazyjnej konstrukcji. Płyta umocowana została trwałymi linkami do podsufitki. Model będzie stanowić wspaniałą ozdobę pomieszczenia, a w nocy idealnie je oświetli.

Lampy Artemide – dlaczego warto je kupować?

Lampy Artemide projektowane przez zespół projektantów z całego świata tworzone są z myślą o człowieku zgodnie z hasłem “The Human Light” – to dla człowieka postaje produkt zarówno użyteczny jak i piękny. Tworząc lampy Artemide duże znaczenie przywiązuje się do odbioru światła przez ludzkie oko, do stworzenia odpowiedniej atmosfery w danym pomieszczeniu poprzez zróżnicowane kierunki strumienia światła oraz różne odcienie kolorów. Lampy Artemide to bardzo wysoka, nienaganna jakość wykonana, funkcjonalność i wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu technologii LED Lampy Artemide charakteryzują się również niskim, ekonomicznym zużyciem energii elektrycznej, przy jednoczesnej wysokiej wydajności świetlnej. Są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Lampy Artemide są projektowane i wykonane z niespotykaną dbałością o każdy detal, nietuzinkowe i atrakcyjne wizualnie. Są nowymi technologicznie rozwiązaniami oświetlenia wnętrz, spełniają najnowsze standardy w świecie techniki oświetleniowej. To dzieła sztuki sprawdzajace się wszędzie tam, gdzie światło odgrywa istotną rolę. Lampy artemide możesz zakupić w sklepie https://www.sklep.lampyluna.pl/manufacturer/artemide

Biorąc pod uwagę tak liczne zalety lamp Artemide oraz fakt, że nie posiadają wad, warto pomimo ceny zainwestować w ich zakup. Wybór lamp Artemide to pewność, że będą służyć nam niezawodnie przez długi czas. Sprawdzą się nie tylko pod względem swojej użyteczności, ale też wizualizacji, co wpłynie na wysoki poziom zadowolenia z ich użytkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here