Pomysły na dekorację salonu

Chociaż uważa się, że sercem domu jest kuchnia, czy nie można powiedzieć, że salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu? Dlatego kluczowe jest stworzenie przestrzeni, która będzie jednocześnie wygodna i praktyczna. To w salonie musimy czuć się bezpiecznie i mieć możliwość do relaksu.

Obecnie salon jest bijącym sercem nowoczesnego domu. Ta otwarta przestrzeń życiowa – czasami połączona z kuchnią i zawierająca zarówno nowoczesne meble do jadalni, jak i salonu – jest miejscem spotkań rodziny i przyjaciół, posiłków, odrabiania lekcji i rozrywki. Oczywiście urządzanie i dekorowanie otwartego, zróżnicowanego obszaru może być wyzwaniem.

Początek dekorowania

Jeśli dopiero zaczynamy myśleć o udekorowaniu swojego domu, a na pierwszym miejscu znajduje się salon, możemy być przytłoczeni połączeniem wszystkich elementów w harmonijną i atrakcyjną całość. Musimy wziąć pod uwagę kolory ścian, jakie meble już mamy i czego dodatkowo potrzebujemy oraz jak je zaaranżować i wyposażyć.

Jednak pierwszą rzeczą, jaką należy sobie wyobrazić, jest to, jaki chcemy styl dekoracji. Pomaga to w oglądaniu zdjęć salonów. Wiedząc o tym, otrzymujemy sygnały, które pomogą podjąć decyzje dotyczące mebli, kolorów farb, pokryć okiennych, wykładzin podłogowych i akcesoriów.

Powszechnym problemem jest brak wiedzy na temat aranżacji mebli w salonie. Najczęściej ludzie naciskają kanapę na jedną ścianę, kilka krzeseł na drugą i to wszystko. Ale aranżacja mebli to coś, co wymaga trochę więcej planowania. Należy wziąć pod uwagę ważne kwestie, takie jak wybór punktu centralnego, tworzenie obszarów rozmów i rozważanie przepływu ruchu.

Dobór odpowiednich mebli oraz ich funkcjonalne i praktyczne rozstawienie w salonie to początek z dalszą przygodą. Dobierając dekoracje do salonu warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Trzeba przyznać, że wiele osób ma skomplikowany związek z pustymi ścianami. Czasami odsłonięta ściana może być orzeźwiająca – zwłaszcza gdy pokój jest wypełniony odważnymi meblami, dywanami z nadrukiem i mnóstwem przedmiotów. Ale najczęściej pusta ściana może wydawać się zaniedbana i nudna.

Dekorowanie ścian

Puste ściany są oznaką niekompletnego pomieszczenia. Nie oznacza to, że należy wypełnić każdy centymetr, ale dekorowanie ścian ozdobami jest ważne. To ważne, ale stworzenie kuszącego i spójnego wyglądu nie musi być drogie. To, co jedna osoba uważa za sztukę, może drastycznie różnić się od tego, co myśli ktoś inny. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest podążanie za swoim instynktem, jeśli chodzi o to, co lubimy i co będzie w naszym salonie.

Jeżeli zdecydujemy się na bogaty styl, można postawić na złote dodatki, np. ozdobienie ściany ozdobnym lustrem w złotej ramie i dopasowanymi kinkietami z brązu Empire. Niekiedy można pokusić się o złote ramki, złote litery dekoracyjne czy niewielkie akcenty w tym kolorze.

Najczęściej jednak wolimy skupić się na uzupełnieniu już istniejącego salonu, a złoty nie ze wszystkim idealnie współgra. Najważniejsze, gdy dobieramy akcesoria do domu, jest to aby tworzyły razem ze stałymi elementami spójną całość.

Podczas gdy rozpatrujemy ozdoby na ścianę, nasze myśli w pierwszej kolejności wędrują do ozdobnych ramek, w których możemy umieścić zdjęcia nasze oraz naszych bliskich – rodziny i przyjaciół. Jednak to coś więcej niż osobiste zdjęcia (które z różnych powodów niekoniecznie możemy chcieć wieszać w naszym salonie). Ciekawym i artystycznym rozwiązaniem są obrazy na ścianę. Obecnie można otrzymać repliki wielu znanych obrazów, a także wybrać coś z regionalnej oferty współczesnych artystów.

Nieco mniej tradycyjnym pomysłem jest wybór plakatu na ścianę. Mogą to być plakaty reklamowe o wyrazie artystycznym lub po prostu popularne plakaty filmowe z ulubionymi motywami. Wybierając plakat z sentymentalnym motywem, automatycznie możemy stworzyć unikalną atmosferę połączoną ze swoim hobby.

Jeżeli jednak plakaty i obrazy to nie są nasze klimaty to nowoczesnym rozwiązaniem będzie inna grafika na ścianę. Pisząc o grafice mam na myśli coś w stylu drewnianej mapy, którą można udekorować jedną ze ścian czy jakakolwiek mozaika, która może być odzwierciedleniem naszej wyobraźni.

Inne dodatki do salonu

Ozdoby ścian to nie jedyne dekoracje jakie można zastosować w salonie. Wśród pozostałych dodatków są wszelkiego rodzaju kwiaty w ozdobnych osłonkach lub profesjonalnych doniczkach, piękne świece w wyszukanych świecznikach, a także poduszki na kanapie czy pledy oraz narzuty. Te ostatnie mogą być ciekawym wykończeniem, ponieważ dostępne są w szerokiej gamie kolorów, które w piękny sposób wkomponują się zarówno do stylu naszego salonu, jak i do naszego wewnętrznego przewodnika. Z kolei kompozycje kwiatowe pozwalają na otrzymanie stonowanego efektu, a także nadają duszy naszemu domowi.

Podczas dekorowania salonu nie musimy martwić się, że pochłonie to nasz majątek. Można zdecydować się na tanie dekoracje do domu, które jednocześnie będą niezwykle efektywne i wykonają całą robotę za nas. Najpierw jednak trzeba przemyśleć jaki efekt chcemy uzyskać i jak zrobić to niskim kosztem z maksymalnym efektem.

Produkty do dekoracji wnętrz kupisz na https://nicehome.pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here