Meble do ogrodu

Coraz chętniej przenosimy nasze życie codzienne do ogrodu. Nie powinno to dziwić – naturalne otoczenie zieleni oddziałuje kojąco na nasz umysł i ciało, sprzyja regeneracji, odpoczynkowi, relaksacji. Ponadto, ogród to świetne miejsce do urządzania spotkań w gronie przyjaciół, rodzinnych obiadów lub przyjmowania gości. By odpowiednio zaaranżować przestrzeń ogrodu konieczne będzie sięgnięcie po zestaw mebli. Podpowiadamy zatem – jakie meble ogrodowe warto wybrać, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania dostępnych mebli oraz jakimi kryteriami należy się kierować, by uniknąć niechcianego zakupu.

Meble do ogrodu – i nie tylko

Przystępując do wyboru mebli do ogrodu, należy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Chodzi przede wszystkim o:

– ilość osób, która będzie z nich korzystać,

– rodzaj okoliczności lub sytuacji, w czasie których będą potrzebne,

– częstotliwość ich użytkowania.

Po inny zestaw powinniśmy sięgnąć, jeśli planujemy urządzać w ogrodzie wielkie uczty dla całej rodziny, a po inny, jeśli planujemy w ogrodzie spędzać chwile sam na sam z książką w ręku. Mówiąc wprost – wybierane przez nas meble powinny odpowiadać naszemu stylowi życia oraz planowanym sposobom spędzania czasu.

Warto przy tym podkreślić, że meble przeznaczone do ogrodu nadają się także do stosowania w innych miejscach. Przykładowo, mogą świetnie sprawdzić się na tarasie, balkonie, werandzie, a także w innych półotwartych lub zadaszonych przestrzeniach.

Krzesła, fotele, stoły, narożniki i liczne inne

Gdy już ustalimy, w jakich okolicznościach będą nam potrzebne meble ogrodowe, należy przejść do kolejnego kroku. Chodzi o – wybór konkretnych mebli ogrodowych. Tych natomiast jest bardzo wiele. Często są to meble wzorowane na tych, które używamy w domu. Główna różnica tkwi w materiale wykonania (który powinien być odporny na oddziaływanie czynników pogodowych) oraz w szczegółach konstrukcji.

Jakie więc rodzaje mebli mamy do wyboru? Zacznijmy od tych przeznaczonych do siedzenia. Znajdziemy zarówno fotele, jak i krzesła, a także siedziska pozbawione oparcia, przeznaczone dla więcej niż jednej osoby. Ponadto, coraz chętniej sięgamy po nieobecne jeszcze przed kilku laty sofy oraz narożniki do ogrodu.

Osobom planujących urządzać w ogrodzie obiady polecamy rozważyć możliwość zakupu stołu. Znajdziemy zarówno modele rozkładane, jak i jednoczęściowe, wykonane z najróżniejszych materiałów. Do przyjmowania wizyt gości bardziej pomocne będą stoliki, o nieco obniżonym blacie. Nie nadają się co prawda do spożywania obiadu, lecz świetnie sprawdzają się w innych sytuacjach towarzyskich.

Materiał wykonania mebli do ogrodu

Meble do ogrodu powinny być wykonane z materiałów gwarantujących ich długą żywotność, odporność oraz wytrzymałość. Z jakich materiałów korzysta się najczęściej? Otóż znajdziemy różne rozwiązania mogące zaspokoić nasze potrzeby.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na meble wykonane z technorattanu. Ten niezwykle atrakcyjny wizualnie materiał jest ponadprzeciętnie wytrzymały. Świetnie radzi sobie zarówno w okresie wysokich, jak i niskich temperatur.

Znajdziemy także meble wykonane z różnych odmian drewna. Ich zaletą są wysokie parametry estetyczne – różne odcienie drewna świetnie wkomponowują się w zielony krajobraz. Do potencjalnych wad należy konieczność stosowania odpowiednich środków impregnujących oraz duży ciężar, zwłaszcza w porównaniu do mebli wykonanych z technorattanu.

Oprócz powyższych, na popularności zyskują także meble metalowe lub wykonane z różnych materiałów – na przykład drewna i szkła. Rozwiązania takie spotkamy w przypadku niektórych stołów, o drewnianym stelażu i szklanym blacie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here