Nowoczesna uprawa roślin w domu

0
777

Przyszłość jest już dziś. Ta banalna fraza najbardziej tyczy się rzeczy znanych od pokoleń. Bo czyż postęp w danej dziedzinie nie jest wyjątkowo widoczny tam, gdzie wydaje się ona niezmienna od zarania cywilizacji? Uprawa roli, potężny nabytek rewolucji agrarnej, zdaje się odporna na wszelkie zmiany. Zasiew, wzrost i zbiór plonu. Człowiek zdaje się nie zauważać jak wiele zmieniło się w tej materii od czasu pierwszego upuszczenia nasion na błotnistą ziemię Żyznego Półksiężyca. Teraz pora na nową rewolucję. Homeboxy.

Futurystyczna technologia do salonu

Wielu ludzi hoduje rośliny w domu. Zajęcie to jest odprężające, dobre działanie żywej zieleni na człowieka jest też dobrze znane nauce. Niektórzy idą nawet o krok dalej, przekształcając swoje balkony na prawdziwe miniaturowe ogrody warzywne. Częstym widokiem są pomidorki, mięta i papryka hodowane skrupulatnie nad głową sąsiadów. To rozwiązanie jest jednak proste, wręcz uroczo proste. Obecnie, sklepy takie jak top-growshop.pl, oferują szeroki asortyment sprzętu do profesjonalnej hodowli roślin w domu. Miniaturyzacja sprzętu pozwoliła na wejście hydroponiki pod strzechy, a nawet więcej. Wiele roślin posiada dosyć specyficzne potrzeby klimatyczne, które trudno zaspokoić bez specyficznej technologii. Homebox to właśnie taki rodzaj sprzętu. Czym właściwie jest? Cóż, najprościej rzecz ujmując, to zaawansowany technologicznie foliak do salonu. Wykonany ze specjalistycznego tworzywa, odpornego na zabrudzenia i mycie, zapewnia stałe warunki dla szczelnie zamkniętej weń rośliny. Co więcej, istnieje możliwość wyposażenia go w najrozmaitsze dodatkowe oporządzenie, zwiększające dodatkowo pozytywne funkcje konstrukcji. Homeboxy mogą zawierać filtry CO2 i zapachu, zaawansowaną aparaturę nawadniającą, termostat. W okresie zmniejszonego dostępu rośliny do słońca istnieje możliwość instalacji specjalnej lampy. Wszystko to w odizolowanym, podlegającym całkowicie kontroli środowisku. Wszystko to w odpowiednio dobranym kącie wygodnego salonu, czy piwnicy.

Homebox – dla kogo?

Właściwie dla każdej osoby, chcącej wejść na wyższy poziom domowej hodowli roślin. Będzie on też przydatny dla posiadaczy odmian egzotycznych, których warunki trudno odwzorować bez odpowiedniego przygotowania. Wbrew swojej nazwie, znajdzie również zastosowanie poz domem, konstruowany jest bowiem w wielu wariantach rozmiarowych. W rzeczywistości homebox to możliwości podane na tacy dla pasjonata ogrodnictwa domowego. Technologia ułatwia tylko realizowanie dawno sporządzonych planów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here