Profesjonalna klawiatura do gier

Wybór odpowiedniego sprzętu i akcesoriów komputerowych ma olbrzymi wpływ na przebieg rozgrywki. Wiedzą o tym wszyscy gracze, którzy czas wolny uwielbiają spędzać na graniu w swoje ulubione pozycje. Ważny element w asortymencie dla graczy stanowią klawiatury, które należy dobierać na podstawie kilku kluczowych parametrów użytkowych. Jakich? Dowiesz się tego z tekstu poniżej, w którym podpowiadamy jak krok po kroku wybrać klawiaturę idealną do rozgrywki przy Twoim komputerze.

Kluczowe sprawy w trakcie zakupu klawiatury 

Wybór klawiatury może zająć nieco czasu, jednak z pewnością będzie to czas zainwestowany, a nie stracony. Warto rozpocząć od najbardziej podstawowego podziału – na klawiatury wykonane z użyciem technologii membranowej lub mechanicznej. Oba rozwiązania mają swoje zalety, które należy wziąć pod uwagę w czasie zakupów. Przykładowe modele znajdziesz w ofercie Botland polskiego e-dostawcy rozwiązań dla elektryki i elektroniki.

Głównym atutem klawiatury membranowej jest jej niska cena, prosta konstrukcja oraz ciche i precyzyjne działanie. Klawiatury mechaniczne są natomiast rozwiązaniem bardziej zaawansowanym – posiadają przełącznik ulokowany pod każdym przyciskiem, który gwarantuje natychmiastową reakcję na nacisk. Dla wielu graczy to właśnie szybkość działania klawiatury ma kluczowe znaczenie. Niestety, działają nieco drożej niż ich membranowe wersje. 

Alternatywą wobec powyższego podziału są klawiatury hybrydowe, łączące cechy obu grup. Obecne w nich przełączniki są wyposażone w membranę oraz posiadają mechanizm klasycznego switcha. Dzięki temu zapewniają przyjemne działanie, najszybszy czas reakcji i niską emisję hałasu.

Klawiatury bezprzewodowa czy z kabelkiem? 

Sposób łączenia się klawiatury z komputerem to również ważna sprawa. Klawiatury bezprzewodowe są rzadko wykorzystywane przez graczy. Głównym powodem jest fakt, że mogą one prowadzić do opóźnień w reakcji. Ponadto w klawiaturze bezprzewodowej trzeba kontrolować stan energii. Po rozładowaniu nie nadaje się do użytku. Korzyścią z wyboru klawiatury bezprzewodowej jest oczywiście wygoda użytkowania – możesz przemieszczać klawiaturę w dowolne miejsce, gdziekolwiek będzie Ci wygodnie. 

Klawiatury przewodowe są wybierane przez bardziej wymagających graczy. Są szybkie, niezawodne, a ponadto – tańsze niż ich bezprzewodowe odpowiedniki. Co prawda oferują ograniczone pole manewru – z uwagi na długość przewodu – jednak dla większości graczy nie stanowi to większego problemu. 

Dodatkowe funkcje gamingowe dla graczy 

Klawiatura może być także wyposażona w dodatkowe funkcje ułatwiające przebieg rozgrywki. Do najważniejszych należy funkcja programowania makra – czyli wybranej sekwencji, która aktywuje się na skutek naciśnięcia wybranego klawisza. Jest to rozwiązanie przydatne w niektórych gatunkach gier typu multiplayer, w których rozgrywka odbywa się online. 

Warto też zwrócić uwagę na zabezpieczenia klawiatury przed uruchomieniem niepożądanych funkcji. Do takich należy między innymi zablokowany klawisz „windows”, który po naciśnięciu uruchamiał pasek zadań. Dla wielu graczy jego przypadkowe naciskanie było źródłem regularnych frustracji. 

Znajdziesz też klawiatury wyposażone w dodatkowe funkcje. Antyghosting to funkcja chroniąca przed omyłkowym odbiorem impulsów z klawiszy, które nie zostały wciśnięte. Key rollover pozwala na precyzyjne odczytanie kolejności wciskanych klawiszy (szczególnie gdy wciskasz je jednocześnie w tym samym momencie).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here