Stelaże podtynkowe

Umiejscowienie miski wc decyduje o tym, w jaki sposób będzie spuszczana woda. Istnieje wiele rozwiązań, które mogą być bardziej albo mniej atrakcyjne pod względem funkcjonalności i wyglądu. Wśród nich z pewnością warto zwrócić uwagę na stelaże podtynkowe i ukryte w ściankach zbiorniki, których jedynym znakiem rozpoznawczym na zewnątrz jest przycisk.

Czy warto korzystać ze stelaża podtynkowego?

Stelaże podtynkowe są rozwiązaniem sprzężonym z miskami wc typu podwieszanego. To właśnie stelaż odpowiada za podtrzymanie zbiornika (spłuczki) w odpowiednim miejscu, znajdują się tam również niezbędne podłączenia do rur doprowadzających wodę oraz do odpływu kanalizacyjnego. Stelaż, co równie ważne, stanowi trzon podtrzymujący podwieszaną miskę wc.

Jak więc widać każdy, kto chce stworzyć nowoczesną i jak najbardziej funkcjonalną łazienkę, powinien zdecydować się na korzystanie ze stelaża podtynkowego. W końcu to on pomaga w umieszczeniu wszystkich mniej estetycznych elementów za ścianką, co dodaje łazience eleganckiego wyglądu.

Stelaże wysokie i niskie

Stelaże podtynkowe możemy podzielić na dwa najważniejsze rodzaje: wysokie i niskie. Pierwsze z nich mają taką konstrukcję, która sprawia, że tworzą jednolitą ściankę za miską wc. Drugi rodzaj umożliwia stworzenie funkcjonalnej półeczki, która będzie się znajdowała za toaletę.

Przycisk do spuszczania wody

Kolejną ważną kwestią w każdym domu jest przycisk, który zwalnia spłukiwanie wody w toalecie. W przypadku tradycyjnych misek wc, wspartych na ziemi, przycisk ten zazwyczaj znajdował się po prostu na zbiorniku, na przykład na jego środkowej lub bocznej części. Jednak w przypadku zbiorników ustawionych wewnątrz ścianki na stelażu, przycisk nabrał zupełnie innego charakteru.

W tym przypadku przycisk do spuszczania wody znajduje się w przedniej części panelu, nad samą toaletą. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala jeszcze bardziej zwiększyć estetykę pomieszczenia, ponieważ bezpośrednio wpływa na to, że spłuczka pozostaje ukryta przed naszym wzrokiem.

Jak wybrać przycisk do spuszczania wody w stelażu podtynkowym?

Istnieje wiele ciekawych rozwiązań, związanych z wystrojem łazienki. Nie mogło więc zabraknąć także ciekawych i eleganckich przycisków do spuszczania wody. Wybierając jeden z nich, warto kierować się kilkoma zasadami:

  • Ogólne wrażenie, jakie ma wywoływać łazienka. Wolisz bardziej tradycyjny czy nowoczesny wygląd? Jeśli ten pierwszy, możesz postawić na bardziej zaokrąglone kształty, z kolei do nowego wnętrza lepiej sprawdzi się prosty i prostokątny.

Kolor. Przyciski do stelaży podtynkowych mogą mieć różne kolory, w tym biały, srebrny, czarny czy zupełnie inny. Wybór konkretnego modelu i kolor powinien dobrze współgrać z ogólnym wystrojem łazienki. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy występują w niej elementy w innych barwach niż biała. Jeśli tak, śmiało można ozdobić toaletę właśnie przyciskiem w innym kolorze, który będzie dopasowany do innych dodatków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here