aranżacja

Urządzanie mieszkania w danym stylu wymaga znajomości jego założeń. Trzeba jednak wziąć pod uwagę zmieniające się trendy, bo często to co było modne w zeszłym roku, w tym roku jest już passe. Co roku pojawiają się najmodniejsze rozwiązania wnętrzarskie, a inne odchodzą do przysłowiowego lamusa. Warto zatem poznać obecne trendy i te, które są już mniej polecane przez architektów wnętrz.

Powrót tapet i wzorów w wersji wszystko albo nic – mniej jednolitego monochromatyzmu

Jeszcze do niedawno modne było tworzenie aranżacji, gdzie ściany pomalowane były w jednolitym kolorze, bądź odcieniach danej barwy. Drugim trendem było tworzenie jednej kontrastującej ściany w tapecie czy też płytkach. Obecnie takie rozwiązanie nie jest już modne i architekci wnętrz proponują maksymalizm. Zatem jeśli decydujesz się na tapetę, to oczywiście na wszystkich ścianach. Wraca zatem trend znany z lat 80-tych, a tapety w kwiaty nie są już passe. Modne są ciągle wzory geometryczne, przy czym tu również kierujemy się zasadą „wszystko albo nic”. Jednak nie oznacza to, że trzeba koniecznie decydować się na deseń, a stosowane barwy odchodzą w zapomnienie. Jednak, gdy decydujesz się na wzór nie powinieneś ograniczać się do jednej ściany. To samo dotyczy płytek ściennych gresowych czy klinkierowych.

Zamiast szarości wybierz beże

Kiedyś bardzo modne były szarości we wnętrzach i niemal wszyscy wybierali takie odcienie do domu, nie tylko w wykończeniu, ale również dodatkach. Ale tej zimy ma się to zmienić, bowiem na salony wkracza beż. Można pokusić się o różne jego odcienie, zarówno piaskowy, karmelowy, jak i wielbłądzi, czyli camelowy. Dobrze w salonach , gabinetach i sypialniach będzie się prezentować odcień kawy z mlekiem. Oczywiście szarości nie trzeba całkowicie odrzucać. Jednak nie tworzymy już monochromatycznych przestrzeni w samych szarościach i jej różnych odcieniach.  Beżowe mogą być zarówno ramki na zdjęcia, jak i wazony, a także ceramika. Do łask powracają kamionkowe zastawy, które można wyeksponować w drewnianych witrynach, z widocznym rysunkiem drewna. Zatem do salonu zamiast szarego narożnika wybieramy beżowy, choć możemy pokusić się również o kontrast i zdecydować się na czekoladowy brąz, a w przypadku odcienia kawy z mlekiem – żółty. Z kolei do camelowego może pasować niebieski. Dobierając kolor dodatków do beżowych ścian można pokusić się również o rudości, które będą pasować nie tylko do jesiennej aranżacji. Na podłogach również mogą znaleźć się beżowe, modne płytki podłogowe, choć można wybrać także białe, szczególnie matowe, które są znacznie bardziej praktyczne, choć możesz też zdecydować się na półmat, będący swoistym kompromisem. Doskonałą ofertę spieków kwarcowych i gresów znajdziesz w sklepie klink.pl.

Całkowitą biel w kuchni zastąp bielą z akcentami drewna

Kolejną kwestią jest rezygnacja z zupełnej bieli w przestrzeni kuchennej. Zastąpienie samych białych szafek zestawieniem tych białych i z widocznym dekorem drewna będzie świetnym pomysłem wpisującym się w aktualne trendy. Obecnie wnętrza mają być stylowe, ale i praktyczne, a sama biel w kuchni z praktycznością nie ma wiele wspólnego, zwłaszcza jeśli jest na wysoki połysk. Jeśli już wybierać jasne szafki, to można zdecydować się na połączenie ich z kontrastującą czerwienią.

Zrezygnuj ze stylu industrialnego na rzecz ekologicznego

Nasza ostatnia propozycja może Cię zaskoczyć. Tak to prawda, wnętrza industrialne nie są już tak modne jak kiedyś i dziś zamiast nich wybieramy styl ekologiczny. Zatem wszelkie metalowe elementy zastępujemy naturalnymi wykonanymi nie tylko z drewna, ale również wikliny czy lnu. Zatem na sofie czy narożniku mogą leżeć dekoracyjne poduszki bawełniane bądź lniane z frędzlami bądź jednolite i utrzymane w stonowanej kolorystyce bądź nasyconych barwach. Wśród ekologicznych dodatków można postawić na wiklinowe kosze na bieliznę czy pościel, jak również wiklinowe stoliczki czy szkatułki na drobiazgi. Jeśli chcesz być eko nie możesz zapomnieć o kolekcji koszy na śmieci do kuchni, oczywiście wykonanych z drewna i przeznaczonych do segregacji odpadów.

Moda zmienia się jak w kalejdoskopie. Pamiętaj jednak, że nie liczy się to czy będziesz podążać za najnowszymi trendami, bowiem zawsze możesz wykorzystać ponadczasowe elementy, jak choćby fotel bujany z wiklinowym siedziskiem czy wygodny fotel uszak.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here